اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
خودروهاي آلاينده بايد عوارض پرداخت كنند/بهره‌برداري از اپليكيشن "باريار 724"
طهماسبي خبر داد:

مجيد طهماسبي گفت: بر اساس لايحه زيست محيطي به خودروهايي كه در اثر تردد براي شهر اصفهان آلايندگي ايجاد كنند در اين زمينه عوارض تعلق خواهد گرفت كه بيشتر آن جنبه كمك به ارتقاي استانداردها در خودروهاي حمل و نقل بار دارد.

 مجيد طهماسبي اظهار كرد: با بهره‌برداري از اپليكيشن "باريار 724" كه امكان دانلود آن از طريق كافه بازار و سايت سازمان حمل و نقل بار شهرداري اصفهان فراهم شده، شهروندان مي‌توانند در يك بستر امن و سريع محصولات خود را جا به جا كنند.

وي ادامه داد: سازمان حمل و نقل بار شهرداري اصفهان در نظر دارد كه در سال 98 با جديت بيشتر امور مهمي را پيگيري كند كه باعث تحقق حقوق شهروندان اصفهاني باشد.

رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان افزود: يكي از ابتدايي‌ترين حقوق شهروندان حق داشتن هواي پاك براي تنفس است، از اين رو سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان با تصويب لايحه عوارض زيست محيطي تردد كه به ارتقاي استاندارد خودروهاي ديزل تردد كننده در سطح شهر كمك مي‌كند سعي در افزايش كيفيت هواي شهر دارد.

وي تاكيد كرد: بر اساس لايحه زيست محيطي به خودروهايي كه در اثر تردد براي شهر اصفهان آلايندگي ايجاد كنند در اين زمينه عوارض تعلق خواهد گرفت كه بيشتر آن جنبه كمك به ارتقاي استانداردها در خودروهاي حمل و نقل بار دارد.

طهماسبي با اشاره به تصويب لايحه "عوارض اضافه تناژ" در اواخر سال گذشته گفت: يكي از عواملي كه به شدت زيرساخت‌هاي شهري و المان‌هاي شهري را دچار خسارت مي‌كند موضوع "اضافه تناژ" است؛ اضافه تناژ باعث مي‌شود فرمان‌پذيري خودرو كاهش يافته و با افزايش فشار بر روي موتور خودرو، احتراق به شكل كامل انجام نشود و به همين دليل افزايش مصرف سوخت و آلايندگي اتفاق خواهد افتاد كه خطرات زيادي براي شهروندان همراه دارد.

وي افزود: در همين راستا اجراي طرح عوارض اضافه تناژ در سال 98 محقق خواهد شد تا از اضافه تناژ خودروهاي سنگين و خسارت به زيرساخت‌هاي شهري جلوگيري شود.

رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان با بيان اينكه مكانيزم‌ها و راهكارهاي اجراي طرح عوارض اضافه تناژ آماده شده و تجهيزات مورد نياز آن به زودي خريداري خواهد شد گفت: به زودي فراخون اجراي اين طرح اعلام مي‌شود.

وي تصريح كرد: بنا بر اعلام معاون عمران شهري شهرداري اصفهان در سال گذشته حدود 58 ميليارد تومان براي روسازي آسفالت معابر شهري هزينه شده است، بنابراين اگر فرض كنيم فقط پنج يا 10 درصد اين هزينه مربوط به اضافه تناژ خودروهاي سنگين بوده كه باعث تخريب روسازي آسفالت‌ها شده است در مي‌يابيم كه اضافه تناژ رقمي حدود پنج تا شش ميليارد تومان خسارت به آسفالت شهر وارد كرده است از اين رو اميدواريم امسال با اجراي اين لايحه بتوانيم از اين موضوع جلوگيري كنيم.

طهماسبي گفت: اضافه تناژ باعث كاهش فرمان‌پذيري خودروهاي سنگين مي‌شود و خطرات نقض ايمني را براي شهروندان رقم مي‌زند.

وي خاطرنشان كرد: اجرايي كردن موضوع بارنامه براي هويت‌بخشي و شناسنامهدار كردن بار در سطح شهر در سال جاري محقق خواهد شد.

رييس سازمان مديريت حمل و نقل بار شهرداري اصفهان با بيان اينكه در سال جاري از چهار مركز معاينه فني سبك در شهر اصفهان بهره برداري خواهد شد گفت: نقاط در نظر گرفته شده براي اين مراكز با اولويت جنوب و جنوب غرب اصفهان است.

تاریخ:
1398/01/21
تعداد بازدید:
150
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.