اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
تجليل از استاد مهدي حميدي از اساتيد پيشكسوت سرودهاي قرآني و موسيقي مذهبي با حضور شهردار اصفهان
معراج نامه خواني پيامبر(ص) در ويژه برنامه «در صحبت قرآن

همزمان با ماه مبارك رمضان ويژه برنامه «در صحبت قرآن» با موضوع معراج پيامبر(ص) در روزهاي نخستين ماه رمضان، با حضور شهردار اصفهان و جمع پرشور مردم، روحانيون و مديران فرهنگي در مجموعه فرهنگي آموزشي باغ غدير اصفهان برگزار شد.     

به گزارش اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، قدرت اله نوروزي، شهردار اصفهان با حضور در اين ويژه برنامه با اشاره به اينكه شهرداري اصفهان در مناسبت هاي مختلف برنامه هاي متعددي را براي همه اقشار و رده هاي سني برگزار كرده است تا همه شهروندان بتوانند در اين برنامه ها شركت كنند، گفت: شهرداري اصفهان در تداوم برگزاري برنامه هاي فرهنگي خود، ويژه برنامه هايي را در اين راستا در ماه مبارك رمضان برگزار مي كند. بايد از بركت و خيرات اين ماه استفاده كرد. 

شهردار اصفهان افزود: حضور در اين برنامه توفيقي بود تا از صحبت هاي استاد مهدي حميدي از اساتيد پيشكسوت آواز و موسيقي قرآني استفاده كنم.

شهردار اصفهان افزود: شهرداري اصفهان به صورت هدفمند به برگزاري ويژه برنامه‌هايي در سطح شهر اقدام مي‌كند كه مي‌تواند تاثير بسيار مثبتي در فرهنگ شهروندي داشته باشد.

قدرت اله نوروزي با اشاره به برگزاري ويژه برنامه «در صحبت قرآن» افزود: اين برنامه‌ها چون ريشه قرآني دارد و در ماه مبارك رمضان در فضايي معنوي برگزار مي‌شود، قطعاً تاثيرگذاري بيشتري خواهد داشت. 

وي تصريح كرد: بايد در همه حوزه‌ها به ويژه حوزه فرهنگي خلاقيت و نوآوري داشت تا پيام رساني فرهنگي به مخاطب به خوبي انجام شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: به مناسبت اعياد ملي و مذهبي برنامه هاي مختلفي از سوي شهرداري برنامه ريزي مي شود تا بتوان نشاط آوري را در شهر ايجاد كرد و رضايت شهروندان را به همراه داشت.

مدير منطقه 4 شهرداري اصفهان نيز در ادامه گفت: هنرمندان در حوزه‌هاي مختلف بايد ديده شوند و نبايد شناخت هنرمند تنها مختص به تعداد اندكي از آنان كه بيشتر ديده شده‌اند، باشد، به همين منظور فراگيري را در همه برنامه‌ها در دستور كار خود قرار داده‌ايم و يكسويه نگاه نمي‌كنيم. 

رضا اخوان با بيان اينكه در مديريت جديد شهري رويكردي نو در برنامه‌هاي فرهنگي درنظر گرفته شده است، اظهار داشت: آسيب شناسي و نيازسنجي‌هاي لازم در اين زمينه انجام شد و با توجه به مناسبت‌هاي مختلف برنامه‌هايي در راستاي نشاط آفريني در باغ غدير برگزار مي شود. 

وي افزود: مسائل اجتماعي و فرهنگي شهر همواره مدنظر مديران شهري بوده و در اين راستا برنامه‌هاي مختلفي براي ارتقاي سطح آگاهي بخشي فرهنگ شهروندان برگزار مي‌شود.

اخوان با بيان اينكه تمام رده‌هاي سني مدنظر شهرداري است، گفت: منطقه 4 به عنوان منطقه پايلوت دوستدار كودك انتخاب شده و در اين راستا هم برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده است.

ويژه‌برنامه "در صحبت قرآن" با معراج‌نامه‌خواني مرشد قاسم هاشمي متخلص به مرشد زرين كلاه، در قالب نقالي و پرده خواني و تلاوت و تدبر در آيات قرآن كريم توسط روح‌اله قوام‌نيا قاري بين‌المللي قرآن، ادامه يافت.

همچنين شهردار اصفهان در اين برنامه از استاد مهدي حميدي، پيشكسوت موسيقي مذهبي اصفهان به دليل كارنامه درخشان در حوزه سرودهاي قرآني تقدير كرد. هنرمندي كه از سال هاي دور با آوازها و سرودهاي قرآني خود، براي مردم و جامعه قرآني شخصيتي شناخته شده است.   

مهدي حميدي در سخناني با اشاره به اينكه هنر مي تواند در موضوعات مختلف اثرگذار باشد، گفت: تسلط به رديف هاي آواز ايراني براي فعاليت در عرصه موسيقي مذهبي لازم است و افرادي كه بدون اين هنر در موسيقي مذهبي كار مي كنند، مسير اشتباهي را طي مي كنند.

تاریخ:
1398/02/21
تعداد بازدید:
75
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.