اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
ترغيب شهروندان به استفاده از كيسه‌هاي پارچه‌اي در بازارهاي كوثر
.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: در صدد ارتقاء فرهنگ استفاده از كيسه‌هاي پارچه‌اي برآمده‌ايم و در اين راستا به منظور ترغيب شهروندان به استفاده از كيسه‌هاي پارچه‌اي و حذف كامل كيسه‌هاي پلاستيكي از سطح شهر برنامه‌ها، جوايز و تخفيفات ويژه‌اي اجرايي شد.

محمد مجيري اظهار كرد: يكي از دلايلي كه باعث شده در كشور، استفاده از نايلون بيش از حد باشد قيمت بسيار پايين، قابل دسترس بودن براي همگان و نبود ماليات براي استفاده از نايلون‌هاي پلاستيكي است.

وي افزود: خطرات ناشي از دفن زباله‌هاي پلاستيكي نه تنها آلودگي خاك و آب و در نهايت اكوسيستم محل زندگي را در بر مي‌گيرد، بلكه تهيه مواد اوليه، جابه‌جايي و به ويژه بازيافت داراي خطرات و زيان‌هاي زيست بومي زيادي است.

مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري  و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان تاكيد كرد: بدون شك اثرات مخرب كيسه‌هاي پلاستيكي در محيط‌زيست بر كسي پوشيده نيست چرا كه پلاستيك به كندي در محيط زيست تجزيه شده و در چرخه محيط زيست اختلال ايجاد مي‌كند.

وي ادامه داد: با توجه به گستردگي مصرف كيسههاي پلاستيكي و اسراف و استفاده بيش از نياز واقعي در استفاده از اين كيسه‌ها ضرر و زيان بسيار به محيطزيست را در پي خواهد داشت؛ به همين دليل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با همت بهرهبرداران بازارهاي روز كوثر تصميم برآن گرفت كه كيسههاي پارچهاي را جايگزين كيسه‌هاي پلاستيكي كند.

مجيري گفت: از آنجايي كه بخش عمده خدماتي كه در زمينه تامين مايحتاج عمومي شهروندان اصفهاني از طريق بازارهاي روز كوثر ارائه مي‌شود، در صدد ارتقاء فرهنگ استفاده از كيسه‌هاي پارچه‌اي برآمده و در اين راستا به منظور ترغيب شهروندان به استفاده از كيسههاي پارچهاي و حذف كامل كيسههاي پلاستيكي از سطح شهر برنامه‌ها، جوايز و تخفيفات ويژه‌اي اجرايي شد.

مدير عامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري  و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان با اشاره به برگزاري جشنواره"كي سه امتياز دارد!، گفت: در راستاي تشويق شهروندان به استفاده از كيسه‌هاي پارچه‌اي و استفاده چندين باره از يك كيسه جشنواره "كي سه امتياز دارد! " در تمامي بازارهاي روز كوثر اجرايي شده است.

وي در خصوص نحوه شركت در اين جشنواره گفت: شهروندان به ازاي خريد كيسههاي پارچه‌اي يك امتياز و در صورت همراه داشت كيسه پارچهاي سه امتياز دريافت مي‌كند.

مجيري افزود: 333 جايزه 333 هزار توماني به عنوان جايزه حاميان محيط زيست در نظر گرفته شده كه در روز عيد سعيد فطر با انجام صورت قرعه‌كشي به شهروندان اهداء خواهد شد.

 
تاریخ:
1398/03/05
تعداد بازدید:
39
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.