اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ شنبه ۹ مرداد
همكاري بيش از يك هزار كسبه بازار اصفهان براي رفع سد معبر
.

مدير منطقه سه شهرداري اصفهان گفت: در دوماه ابتداي سال‎جاري تعداد يك هزار و 193 مورد از كسبه، همكاري لازم را با شهرداري براي رفع سد معبر انجام داده و اجناس خود را به داخل مغازه انتقال داده‎اند.

 حسين كارگر اظهاركرد: سه عامل خدمت رساني بازارهاي مركزي در مواقع بحران بايد مورد توجه قرار گيرد كه يكي از اين موارد رفع سد معبر بازار براي امداد رساني سريع‌تر در مواقع بحران، ديگري دور كردن مواد اشتعال‌زا در حواشي بازار و تعبيه شيرآلات مخصوص آتشنشاني در فاصلههاي معين است.

وي با بيان اينكه تعداد 27 هزار باب مغازه در بازار مركزي اصفهان داير است، افزود: با توجه به اينكه انبوه مغازهها در بازار تاريخي اصفهان كه در هسته مركزي شهر و در محدوده منطقه سه شهرداري اصفهان واقع شده است، توجه نكردن كسبه به رعايت سد معبر، عبور و مرور را با مشكل مواجه كرده كه در اين راستا طبق ادوار گذشته و البته اين بار به صورت قاطع‌تر اكيپ رفع سدمعبر در بازارهاي قنادها، كفاش‌ها مبادرت به رفع سد معبر اقدام كرده و در ساير بازارها نيز در حال انجام است.

مدير منطقه سه شهرداري اصفهان با اشاره به وجود تعداد 29 هزار و 631 باب مغازه در سطح منطقه و نارضايتي شهروندان از دشواري عبور و مرور در پياده‌روها، تصريح كرد: در دو ماه ابتداي سال‌جاري يك هزار و 51 مورد تذكر شفاهي درخصوص رفع سد معبر و تعداد 149 مورد اخطاريه به كسبه ارايه و ابلاغ شده است.

وي ادامه داد: در دو ماه ابتداي سالجاري تعداد يك هزار و 193 مورد از كسبه همكاري لازم را با شهرداري براي رفع سد معبر انجام داده و اجناس خود را به داخل مغازه انتقال دادهاند.

كارگر با اشاره به وجود انبارهاي غيرمجاز در بازارهاي مركزي اصفهان، تصريح كرد: متاسفانه كسبه بازار زمين‌هاي محصور اطراف خود را به عنوان انبار ضايعات استفاده كرده كه با توجه به بالابودن حجم ضايعات، احتمال بروز هرگونه حادثه از قبيل آتش سوزي و غيره وجود دارد كه با توجه به عبور و مرور سخت خودروهاي امدادي، خدمات‌رساني را با مشكل مواجه مي‌كند.

وي ادامه داد: عمليات پاكسازي، تخليه و بارگيري ضايعات زمين‌هاي محصور و چهار ديواري حاشيه بازارهاي مركزي اصفهان در دست اقدام است و اكيپ‌هاي مختلف خدمات شهري در حال شناسايي اين اماكن هستند تا از طريق اقدامات قانوني تخليه و پاكسازي زمين‌ها انجام شود.

مدير منطقه سه شهرداري اصفهان تاكيد كرد: در صورتي كه كسبه بازار براي مشكلات موجود با نيروهاي شهرداري همكاري خوبي داشته باشند مي‌‍توان از حادثه احتمالي آتش سوزي در بازارهاي هسته مركزي شهر اصفهان جلوگيري به عمل آورد.

وي با اشاره به تعداد 128 شير هيدرانت مخصوص آتش نشاني در سطح بازار مركزي افزود : منطقه سه در سالهاي گذشته تعداد زيادي شير هيدرانت نصب كرده و تحويل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني داده  است.

كارگر خاطرنشان كرد: در آينده نزديك با جانمايي مناسب تعداد قابل توجهي از شيرهاي هيدرانت در فواصل نزديك‌تر نيز نصب خواهد شد تا در مواقع بحران، جوابگوي خطرات و حوادث احتمالي باشد.

تاریخ:
1398/03/18
تعداد بازدید:
76
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.