اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
صلواتي: كاهش 70 درصدي تصادفات درون‌شهري با نصب دوربين‌هاي ثبت تخلف
مديريت هوشمند بزرگراههاي شهر

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان گفت: در حال حاضر مديريت ترافيك بزرگراههاي شهر اصفهان به صورت هوشمند انجام مي‌شود.

 عليرضا صلواتي ، با اشاره به نقش موثر بزرگراهها در تسهيل و روان شدن ترافيك، اظهار كرد: البته در حال حاضر بزرگراههاي حلقه سوم ترافيكي شهر اصفهان از وجود خودرو اشباع شده كه به‌منظور مديريت آن، احداث حلقه حفاظتي شهر در دستور كار قرار گرفته است.

وي با ابراز خرسندي از روند پيشرفت پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غيرهمسطح نصف‌جهان و همچنين تقاطع غيرهمسطح در بزرگراه شهيد اردستاني، ادامه داد: تعريض جاده خاتون آبادي در مسير احداث حلقه حفاظتي شهر در دست آزادسازي است و به روان شدن ترافيك كمك شاياني خواهد كرد.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان با بيان اينكه ابزارهاي هوشمند، دوربين‌هاي آماربردار، دوربين‌هاي نظارت تصويري و ثبت تخلفات تاثير بسزايي در كاهش ميزان تصادفات داشته است، خاطرنشان كرد: استفاده از دوربين‌هاي ثبت تخلف ميزان تصادفات درون‌شهري را تا 70 درصد كاهش داده است.

وي افزود: در حال حاضر تعداد 52 تابلو پيام‌رسان خبري در بزرگراههاي شهر اصفهان نصب شده است و وضعيت ترافيك معابر را به رانندگان گوشزد و به آن‌ها كمك مي‌كند تا با انتخاب مسيرهاي روان به متعادل شدن ترافيك كمك كنند.

صلواتي با تاكيد بر اينكه در حال حاضر مديريت ترافيك بزرگراههاي شهر اصفهان به صورت هوشمند انجام مي‌شود، تصريح كرد: مديريت خودروهاي تك سرنشين در بزرگراهها، ايجاد خطوط پُرسرنشين همچنين تسهيلات براي خودروهايي كه تعداد سرنشين آن‌ها بيش از يك نفر است، از طرح‌هاي آينده معاونت حمل ونقل و ترافيك شهرداري اصفهان به شمار مي‌رود.

تاریخ:
1398/03/20
تعداد بازدید:
66
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.