اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
روابط گردشگري و علمي با كشور پاكستان توسعه مي‌يابد
نوروزي:

شهردار اصفهان گفت: با وزير علوم پاكستان گفت و گوهاي بسيار خوبي شد و اين مقام عالي رتبه كشور پاكستان، اصفهان را شهري زيبا و مناسب براي توسعه روابط گردشگري و علمي با كشورش عنوان كرد.

 قدرت الله نوروزي در ديدار با " فواد حسين"، وزير علوم كشور پاكستان در جريان سفر به اصفهان با اشاره به گفت و گوهاي صورت گرفته با وزير علوم پاكستان، تصريح كرد: گفت و گوهايي در خصوص حوزه گردشگري انجام و قرار شد در خصوص طرح اصفهان 2020 و مباحث مربوط به گردشگري اقداماتي صورت بگيرد.

شهردار اصفهان تصريح كرد: شهرداري در خصوص تكنولوژي هاي نوين مانند شهر هوشمند، شهر خورشيدي و ... اقدامات خوبي آغاز كرده تا علاوه بر مصرف بهينه انرژي، استفاده از فناوري هاي روز را در دستور كار خود قرار دهد.    

وي با بيان اينكه از وزير علوم پاكستان دعوت شد تا به همراه وزير فرهنگ اين كشور در زمان برگزاري جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان در اصفهان حضور يابند، ادامه داد: در خصوص تورهاي گردشگري دانشجويي و حضور اساتيد دانشگاه هاي پاكستان در اصفهان مذاكراتي انجام گرفت و مقرر شد اين موضوع پيگيري شود.

شهردار اصفهان اظهار اميدواري كرد: وزارت علوم ايران و پاكستان با همكاري دانشگاه و شهرداري اصفهان نتايج خوبي از اين سفر كسب كنند.

مراودات علمي خود را با اصفهان گسترش مي‌دهيم

"فواد حسين"، وزير علوم پاكستان با بيان اينكه اين نخستين سفرم به ايران و اصفهان است، اظهار كرد: اصفهان شهر بسيار زيبايي است و ما علاقمند به گسترش روابط با ايران هستيم.

وي تصريح كرد: سازمان همكاري هاي اقتصادي(اكو) يك نهاد مهم براي پاكستان و ايران است و ما دوست داريم از طريق مكاتبات و مراودات علمي مناسبات و ارتباطات خود را گسترش دهيم. به عنوان مثال، جنگل هاي پاكستان دستخوش تخريب بسيار زيادي شده، اما طي پنج سال گذشته كشور پاكستان موفق شد پنج درصد از اين جنگل ها را احيا كند. در خصوص روش هاي نوين آبياري نيز اقدامات علمي زيادي در كشور پاكستان صورت گرفته است، معتقديم با تمركز بر روي تكنولوژي ها مي توان گام هاي بلندي در استفاده بهينه از منابع برداشت و در اين زمينه آماده دريافت و انتقال تجربه ها و همكاري با ايران و شهر اصفهان هستيم.

تاریخ:
1398/04/19
تعداد بازدید:
44
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.