اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ آذر
حال شهر اصفهان در حوزه ساخت و ساز خوب است
حسيني‌نيا:

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان گفت: در سال گذشته 52 درصد پروانه هاي ساختماني در شهر اصفهان در كمتر از 18 روز صادر شده است.

 سيد احمد حسيني‌نيا  اظهار كرد: حال شهر اصفهان در حوزه ساخت و ساز خوب است و كلانشهر اصفهان در مقايسه با ساير كلانشهرها شرايط مطلوبي را در اين زمينه تجربه كرده است.

وي افزود: با مروري بر آمار سال گذشته بايد اعلام كرد كه از نظر متراژ پروانه ساختماني در محدوده قانوني شهر اصفهان رشد 11 درصدي و در تعداد پروانه‌هاي ساختماني صادر شده رشد 18 درصدي  را نسبت به سال 96 داشته‌ايم.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان ادامه داد: بر اساس آمار و اطلاعات موجود در چهارماهه نخست سال جاري تعداد پروانه‌هاي ساختماني صادر شده 75 درصد رشد داشته و متراژ پروانه‌هاي ساختماني 195 درصد رشد داشته است و اين آمار حكايت از آن دارد كه ساخت و ساز در شهر اصفهان رونق دارد و گرايش به سمت ساخت و ساز افزايش يافته است.

وي با اشاره به كاهش زمان صدور پروانه ساختماني در شهر اصفهان، اظهار كرد: با توجه به مصوبه شوراي عالي اداري در سال 71 كه تأكيد شد صدور پروانه ساختماني بايد در كمترين زمان ممكن انجام شود، يكي از سياست هايي كه مورد تأكيد شهردار اصفهان بوده، مديريت فرآيند صدور پروانه ساختماني است.

حسيني نيا ادامه داد: براساس همين سياست، كاهش زمان صدور پروانه ساختماني در دستور كار معاونت شهرسازي و معماري قرار گرفت و فرآيندهاي موازي كه زمان را براي ارباب رجوع و متقاضيان پروانه ساختماني طولاني مي كرد احصا و براي رفع آن‌ها چندين جلسه و كارگروه مشترك برگزار شد.

وي گفت: با سازمان هاي مرتبط در مورد صدور پروانه جلساتي برگزار و فرآيندهايي كه بتواند صدور پروانه ساختماني را با ضوابط طرح تفصيلي منطبق و زمان آن را به كمتر از 30 روز برساند، مورد بررسي قرار گرفت؛ البته نقشه اجرايي ارائه شده 18 روزه است، اما بر اساس ابلاغ شهردار اصفهان به مناطق 15 گانه، صدور پروانه كمتر از 30 روز اعلام و بخشنامه شده و از آبان ماه سال گذشته اجرايي شده است.

معاون شهرسازي و معماري شهردار اصفهان با اشاره به نحوه نظارت بر انجام فرآيند صدور پروانه ساختماني اظهار كرد: يكي از رويكردهايي كه در شهرداري اصفهان و تبع آن در معاونت شهرسازي دنبال مي‌كنيم موضوع مكانيزه كردن و هوشمندسازي است.

وي تصريح كرد: سيستم مكانيزه شهرسازي و درآمد از جمله نرم افزارهايي است كه در دستور كار معاونت شهرسازي قرار گرفته و فاز نخست آن در مناطق 15 گانه به بهره برداري رسيده است و اين امكان را به مجموعه مديران شهري مي دهد كه بتوانند فرآيند صدور پروانه و سفت كاري يا گواهي خلاف نداشتن و پايان كار را به صورت لحظه اي رصد كنند.

حسيني نيا خاطرنشان كرد: واحد مانيتورينگ در قسمت شهرسازي فعاليت دارد تا تمام اقدامات واحد شهرسازي و مالي را رصد كند.

وي با بيان اينكه در سال گذشته 52 درصد پروانه هاي ساختماني شهر اصفهان در كمتر از 18 روز صادر شده است، گفت: بعضي پرونده‌هاي مربوط به صدور پروانه‌هاي ساختماني با مشكل مالكيتي مواجه است، چرا كه سند ندارد و يا با ضوابط و مقررات منطبق نيست كه بايد كميسيون‌هاي مربوطه بررسي كنند يا با اداره كل توسعه شهري در خصوص خط بدنه و يا مباحث كاربري مكاتباتي انجام شود كه اين پرونده‌ها از شمول بخشنامه كمتر از 30 روز خارج است و ابلاغي كه به مناطق انجام شده مشمول پرونده‌هايي است كه مشكل مالكيتي و مباحث مربوط مشكل كاربري را نداشته باشند.

تاریخ:
1398/05/22
تعداد بازدید:
65
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.