اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ آذر
اقدامات شهرداري اصفهان در برخورد با ورود موتور به پارك‌ها
.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان گفت: تا پايان مردادماه اقدامات لازم در زمينه تجهيز پارك‌ها به ايجاد موانع در ورودي پارك‌ها و نصب تابلوها براي جلوگيري از ورود موتورسيكلت‌ها انجام مي‌شود.

 حسين اميري در جلسه ساماندهي ورود موتورسيكلت‌ها به پارك هاي شهر اصفهان اظهار كرد: پارك ها به عنوان فضايي براي استراحت و گذران اوقات شهروندان مورد استفاده قرار مي‌گيرد و مردم دوست دارند به دور از مشغله‌هاي زندگي، ساعاتي در كنار خانواده از فضاي سرسبز و بانشاط پارك ها لذت ببرند.  
وي افزود: وجود موتورسيكلت ها در پارك ها از جمله مسائلي است كه آرامش خانواده ها را بر هم مي‌زند و شهروندان از حضور آن‌ها داخل محوطه پارك ها شكايت دارند.
معاون خدمات شهري شهرداري اصفهان با بيان اينكه حضور موتورسيكلت ها در پارك ها علاوه بر ايجاد مزاحمت براي شهروندان، موجب اختلال در نظم عمومي مي‌شود، تصريح كرد: حضور موتورسيكلت ها در محوطه پارك ها و عبور و مرور آنها در معابر علاوه بر ايجاد آلودگي صوتي، براي خانواده ها به خصوص كودكان مخاطره آميز بوده و ممكن است اتفاقات ناگواري در پي داشته باشد.  
اميري با اشاره به اينكه اقدامات لازم براي رفع اين مزاحمت ها و مخاطرات در پارك ها انجام مي‌شود، خاطرنشان كرد: در اولين اقدام بايد فرهنگ سازي لازم و استفاده صحيح و درست از موتور سيكلت انجام شود و براي راكبين موتورسيكلت اين فرهنگ نهادينه شود كه پارك ها و بوستان‌هاي شهر محلي براي استراحت و گذران اوقات فراغت شهروندان است و نبايد تبديل به مكاني براي جولان موتورسواران شود.
وي افزود: موتورسواران بايد در كنار وروردي پارك ها، موتورهاي خود را پارك كنند و بايستي فرهنگ استفاده از موتورسيكلت و وارد نشدن به داخل فضاي پارك ها و به طور كلي رعايت قوانين به بخشي از هنجارهاي واقعي مردم تبديل شود.
معاون خدمات شهري شهردار اصفهان با بيان اينكه وسايل نقليه بايستي در خدمت مردم باشد و براي شهروندان مزاحمتي ايجاد نكند، اظهار داشت: پس از فرهنگ سازي‌ بايد در پارك‌ها از لحاظ عمراني، موانع لازم براي جلوگيري از ورود موتورسيكلت‌ها ايجاد شود تا ورود آن‌ها به محوطه پارك‌ها و فضاي سبز شهر غيرممكن شود.  
اميري افزود: با معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان هماهنگي‌هاي لازم به منظور نصب تابلوهاي ترافيكي با عنوان ورود موتورسيكلت ممنوع در مبادي ورودي پارك ها به منظور اطلاع رساني لازم به مردم انجام شده است.
وي با اشاره به اينكه با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم، نيروي انتظامي، پليس راهور و پرسنل خدوم كنترل نظارت با راكبين متخلف برخود مي‌كنند، خاطرنشان كرد: مقرر شده است نيروي انتظامي هر روز از ساعت 5 بعداظهر در پارك هاي سطح شهر اصفهان حضور داشته باشد و با موتورسواران متخلف برخورد شود.
معاون خدمات شهري شهردار اصفهان افزود: با پليس راهور هماهنگي‌هاي لازم به عمل آمده تا از اين پس با موتورسواراني كه وارد محوطه پارك‌ها مي‌شوند و تخلف مي‌كنند برخورد قانوني لازم صورت گيرد و موتورسواران متخلف اعمال قانون شوند.
اميري تصريح كرد: تا پايان مردادماه اقدامات لازم در زمينه تجهيز پارك‌ها به ايجاد موانع در ورودي پارك‌ها و نصب تابلوها براي جلوگيري از ورود موتورسيكلت‌ها انجام مي‌شود، همچنين فضاي مناسب براي پارك موتورسيكلت‌ها در اطراف پارك‌ها ايجاد مي‌شود در نتيجه موتورسواران بايد خود را ملزم به رعايت قوانين كنند چراكه با هرگونه ايجاد مزاحمت موتورسواران در محيط پارك‌ها برخورد مي‌شود.
وي با بيان اينكه همواره امنيت و آرامش شهروندان در اولويت قرار دارد، اظهار كرد: همه بايد تلاش كنيم تا محيطي امن و سالم در شهر داشته باشيم و بدون دغدغه خاطر و با آرامش در بوستان‌ها و پارك‌هاي شهر، اوقات خوشي را سپري كنند.
تاریخ:
1398/05/22
تعداد بازدید:
45
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.