اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ آذر
تحولي بزرگ در انتظار شهر اصفهان
نوروزي تشريح كرد:

شهردار اصفهان گفت: پروژه نمايشگاه بزرگ اصفهان پس از افتتاح مي‌تواند تحول بسيار خوبي در جهت حمايت از توليدكنندگان، اشتغال، كارآفريني و رونق اقتصادي در شهر داشته باشد.

 قدرت الله نوروزي صبح امروز- چهارشنبه 20 شهريورماه 98- در حاشيه جلسه بررسي روند پيشرفت پروژه‌هاي عمراني شهر در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: اين جلسات هر 15 روز يكبار در محل پروژه‌هاي بزرگ عمراني شهر برگزار و مشكلات فراروي آن بررسي و راهكارهاي رفع آن ارائه مي‌شود.

وي افزود: گزارش‌هاي خوبي در خصوص روند پيشرفت پروژه ارايه شد و بسيار خرسنديم از اينكه اين پروژه عظيم در مدت كوتاهي توانست با سرعت و كيفيت بسيار خوب اجرايي شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: وقتي يك سال و نيم پيش از محل پروژه نمايشگاه بزرگ اصفهان بازديد كرديم، باور نكردني بود پس از گذشت مدت زماني كوتاه پيشرفت قابل توجهي داشته باشد.

وي با بيان اينكه در زمان آغاز فعاليت مديريت جديد شهري تنها هفت قرارداد براي پروژه نمايشگاه بزرگ اصفهان امضاء شده بود، تصريح كرد: علي‌رغم شرايط سخت اقتصادي در حال حاضر 93 قرارداد براي اين پروژه منعقد شده و فعاليت‌ها با سرعت خوبي در حال انجام است.

نوروزي تاكيد كرد: در يك سال و نيم گذشته بيش از 140 ميليارد تومان اعتبار در پروژه نمايشگاه هزينه شده است و در آينده‌اي نه چندان دور شاهد افتتاح فاز نخست آن خواهيم بود.

وي با بيان اينكه پروژه‌هاي عمراني شهر با كيفيت و حداقل قيمت‌ها در حال اجرا است، گفت: كاهش هزينه‌ها در پيشرفت كار بسيار تاثير گذار بوده است كه در اين راستا بايد از پيمانكاران، مشاوران و ساير فعالان در پروژه‌هاي عمراني قدرداني كنيم.

شهردار اصفهان پروژه نمايشگاه بزرگ اصفهان را يكي از بهترين پروژه‌هاي شهر عنوان كرد و گفت: اين پروژه در كنار رينگ چهارم و در امتداد اجلاس، شهر روياها و نزديكي فرودگاه شهيد بهشتي واقع شده و پس از افتتاح مي‌تواند تحول بسيار خوبي در جهت حمايت از توليدكنندگان، اشتغال، كارآفريني و رونق اقتصادي در شهر داشته باشد.

وي با تاكيد بر آماده سازي زيرساخت‌هاي لازم براي مراجعه شهروندان به نمايشگاه بزرگ اصفهان، اظهار كرد: فضاي سبز و طراحي‌هايي كه در اين پروژه اجرا شده، شرايط لازم براي ماندگاري شهروندان را براي چندين ساعت فراهم مي‌كند.

نوروزي با بيان اينكه اعتبارات مورد نياز براي احداث پروژه نمايشگاه بزرگ اصفهان تأمين شده است، تصريح كرد: براي باقيمانده اعتبارات مورد نياز پروژه امروز مقرر شد هيئت مديره شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان اصفهان چاره‌اي بينديشند.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه درصد زيادي از سهام شركت نمايشگاه‌ها متعلق به شهرداري است، شهرداري با تمام جديت مي‌كوشد تا اقدامات لازم براي پروژه انجام شود؛ اميدواريم ساير سهام‌داران با تصميماتي كه مجمع عمومي فوق‌العاده اين شركت اتخاذ مي‌كنند، بتوانند به موقع به تعهدات خود عمل كرده تا از نظر مالي نيز با مشكلي مواجه نشويم.

شهردار اصفهان گفت: در جلسه امروز مقرر شد در مجاورت پروژه يك ايستگاه آتش نشاني طراحي و احداث شود، همچنين دسترسي‌ها به محل پروژه از سمت بزرگراه مورد توجه قرار گيرد همچنين چاره انديشي در خصوص روشنايي مسير پروژه صورت گيرد.

وي با اشاره به طراحي و اجراي فضاي سبز مطلوب در پروژه نمايشگاه، خاطرنشان كرد: در بخش فضاي سبز پروژه از گونه‌هاي مقاوم در برابر كم آبي استفاده و مجموعه‌اي بسيار زيبا تحويل شهروندان خواهد شد.

تاریخ:
1398/06/20
تعداد بازدید:
211
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.