اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
امكان خريد تلفني از بازارهاي كوثر با شماره چهار رقمي و افزايش ساعت كاري فروشگاه هاي كوثر
شهردار اصفهان با اشاره به افزايش ساعات كاري فروشگاه هاي كوثر براي جلوگيري از شكل گيري تجمع در فروشگاه ها، اظهار كرد: از امروز ساعت كاري بازار كوثر از هشت صبح تا يازده شب يكسره خواهد بود تا امكانات رفاهي بيشتري براي مردم فراهم و از تجمعات جلوگيري شود. همچنين به زودي پيامكي براي شهروندان ارسال مي شود تا خريدها به گونه اي تنظيم شود كه در فروشگاه ها تجمع نشود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، قدرت اله نوروزي در ارتباط زنده راديويي با برنامه «سلام اصفهان» تصريح كرد: همه پيش بيني هاي لازم انجام شده تا تجمع صورت نگيرد و بهداشت رعايت شود.

شهردار اصفهان افزود: طبق هماهنگي با مخابرات تلفن چهاررقمي 3553 براي سفارش تلفني مشتريان به بازارهاي كوثر در نظر گرفته شده تا با ارسال پيام از سوي مردم كالاهاي درخواستي آنها با پيك در منازل مشتريان تحويل شود و البته اين امكان را براي كادر درماني درگير كرونا پيش بيني كرديم تا كالاهاي مورد درخواست در منازل به آنها تحويل داده شود و 6 ماه بعد وجه را پرداخت كنند.   

وي اظهار كرد: به زودي خريد تلفني براي تعاوني كارگران و كارمندان شهرداري هم اجرا مي شود.

نوروزي گفت: اميدواريم اين اقداماتي كه همه در كنار هم انجام مي دهيم باعث شود اين روزها به خوبي بگذرد و روزهاي خوبي در پيش داشته باشيم.

شهردار اصفهان همچنين با اشاره به پرداخت حقوق كاركنان و كارگران شهرداري اصفهان، اظهار كرد: تلاش ما مانند سال گذشته اين است كه در پايان سال هيچ بدهي به كارگران و پرسنل شهرداري نداشته باشيم.

وي ادامه داد: برخي پيمانكاران ممكن است حقوق ها را با تاخير داده باشند. به مسئولان مربوطه و متوليان امر در شهرداري تذكر مي دهم اين موضوع را پيگيري كنند، چراكه شهرداري پول را به موقع به پيمانكاران پرداخت مي كند و پيمانكاران بايد به موقع نسبت به تعهدات خود عمل كنند. 

تعطيلي مراكز و مترو

نوروزي در خصوص تعطيلي برخي مراكز افزود: ما همه مكان هاي تجمع افراد مثل تله كابين، تله سيژ و ناژوان را براي حفظ سلامت مردم تعطيل كرديم.

وي با بيان اينكه مترو از امروز تا اطلاع ثانوي در راستاي حمايت از سلامت مردم تعطيل شد، افزود: اين تصميم براي كاهش احتمال شيوع كرونا گرفته شده است. مردم مي دانند، اين بيماري چقدر توسعه مي يابد و اين توسعه به رفتار شهروندان بستگي دارد چراكه رفتار شخصي است كه ميزان كنترل يا ابتلاي شهر را مشخص مي كند.

فضاسازي شهر براي استقبال از بهار انجام شده است

نوروزي اظهار كرد: اگر خيابان هاي شهر مثل پنجشنبه و جمعه شلوغ باشد قطعا خبرهاي خوبي هم نخواهيم شنيد، با جمع شدن كنار پل ها و پارك ها به شيوع كرونا كمك مي كنيم درحاليكه براي كنترل كرونا به هوشياري نياز داريم و بايد فقط براي كارهاي ضروري بيرون بياييم.

وي افزود: از شهروندان مي خواهيم، رفتن بر سر مزار اموات را به جاي روزهاي پاياني سال به ماه هاي بعدي موكل كنند، اميدوارم مردم هوشياري داشته باشند و از اين اجتماعات پرهيز كنند. 

شهردار اصفهان تصريح كرد: امسال ديد و بازديدهاي سال نو را مثل سال هاي گذشته نبايد داشته باشيم و ما هم ميزبان مسافران از شهرهاي ديگر نيستيم.

وي با تاكيد بر اينكه بهار يك تحول است و بايد بهار را به دل ها وارد و آن را باور كنيم، گفت: بهار به قلب هاي ما اميد و زندگي را جاري مي كند، شهرداري تمام اقدامات ستاد خدمات سفر را لغو كرده است اما سازمان ها و ادارات شهرداري اقدامات فضاسازي براي استقبال از بهار را انجام داده اند و المان هاي بهاري ايجاد مي شود تا روح حاكم بر شهر سرشار از شادي براي شهروندان باشد.

 

تاریخ:
1398/12/24
تعداد بازدید:
333
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.