اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
آغاز احداث مجتمع صنفي پرندگان بومي اصفهان از فروردين 99
مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: عمليات احداث مجتمع صنفي پرندگان بومي ذبحي اصفهان از فروردين ماه سال آينده آغاز مي‌شود.

محمد مجيري در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: يكي از معضلاتي كه ساليان سال در كميته امنيت و سلامت غذاي استانداري مطرح بود، موضوع انتقال فروشندگان پرندگان ذبحي يا بومي كه بيشتر خيابان عطار نيشابوري است به محلي مناسب بود.

وي افزود: با توجه به اين كه فعاليت اين واحدهاي صنفي در مجاورت واحدهاي مسكوني مخاطره‌آميز است، زميني با همكاري شهرداري منطقه 10 حدفاصل پل تمدن و جاده فرودگاه تملك شده تا پروژه مجتمع صنفي پرندگان بومي ذبحي اصفهان را احداث و 20 واحد صنفي آن را از سطح شهر به اين محل انتقال دهيم، البته مقرر شده دامپزشك نيز در اين كشتارگاه كوچك مستقر و بر سلامت طيور ذبحي نظارت كند.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: عمليات ساخت و ساز اين پروژه از فروردين ماه سال آينده آغاز مي‌شود كه اميدواريم بتوانيم در مدت هفت ماه اآن را بنا كنيم و در اختيار واحدهاي صنفي قرار دهيم.

وي ادامه داد: اين پروژه مشاركتي شش ميليارد تومان سرمايه‌گذاري نياز دارد كه با مشاركت بخش خصوصي و واحدهاي صنفي تأمين مي‌شود.

مجيري با اشاره به ساماندهي فروشندگان موتورسيكلت شهر اصفهان به ويژه در خيابان سروش، گفت: از دو سال پيش براي احداث مجتمع صنفي موتورسيكلت و دوچرخه اصفهان پيگيري زيادي شده تا آن را با مشاركت بخش خصوصي احداث كنيم.

وي با بيان اينكه ابتداي سال 99 قرارداد پروژه مجتمع صنفي موتورسيكلت و دوچرخه اصفهان منعقد و عمليات عمراني آن آغاز خواهد شد، اظهار كرد: مجتمع صنفي موتورسيكلت و دوچرخه اصفهان بالغ بر 250 ميليارد تومان سرمايه گذاري با زيرساخت 72 هزار مترمربع است كه پس از اعلام فراخوان، سرمايه گذار جذب شده است.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: براي ايجاد شهرك توليدي طلا، نقره و زيورآلات اصفهان نيز با همكاري بخش خصوصي (شركت‌هاي وابسته به بنياد مستضعفان) زميني در مجاورت خيابان يازدهم شهرك صنعتي جي به وسعت 30 هكتار به اين امر اختصاص يافته و قرار است 147 هزار مترمربع ساخت انجام شود.

وي افزود: شهرداري مجوز لازم را به بخش خصوصي داده و تا قبل از پايان سال آغاز اين پروژه بزرگ كلنگ‌زني مي شود تا اين طرح اولين پروژه شهرك طلا در كشور شود.

تاریخ:
1398/12/27
تعداد بازدید:
205
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.