اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
درخواست جا به جايي بار در شهر بدون مراجعه حضوري
مديرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداري اصفهان گفت: شهروندان مي توانند درخواست جا به جايي بار توسط اپليكيشن باريار 724 را بدون مراجعه حضوري و با پرداخت آنلاين هزينه و گرفتن درخواست جا به جايي بار توسط راننده بدون مراجعه به سطح شهر انجام دهند.

مجيد طهماسبي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: با توجه به شرايط به وجود آمده بر اثر شيوع ويروس كرونا، برخي خدمات به صورت اينترنتي به شهروندان در حال ارائه است.

وي افزود: از جمله خدماتي كه از طرق اينترنت مي‌توان به شهروندان ارائه كرد، دريافت نوبت معاينه فني خودرو، ثبت نام و درخواست صدور پروانه‌هاي فعاليت و اشتغال در سامانه حمل بار درون شهري شهرداري اصفهان و پرداخت آنلاين، درخواست تمديد پروانه‌هاي صادره و پرداخت آنلاين آن، نامه‌نگاري از طريق اتوماسيون موجود در سامانه حمل بار با شركت‌هاي حمل و نقلي جهت ارائه خدمات غيرحضوري و حذف حضور ارباب رجوع در سازمان حمل بار درون شهري است.

مديرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداري اصفهان با اشاره به تخصيص سوخت يارانه‌اي و مشوق‌هاي ترافيكي به راهبران داراي سند حمل بار شهري، گفت: تخصيص سوخت يارانه‌اي و مشوق‌هاي ترافيكي به راهبراني كه براي آنها سند حمل صادر شده است از جمله مزاياي استفاده از سند حمل بار شهري است.

وي ادامه داد: نخستين سند حمل بار شهري يا بارنامه درون شهري سندي است كه با ارائه كد رهگيري از سوي سازمان حمل و نقل بار و كالاي درون شهري امكان شناسه‌دار كردن و هويت بخشي به نقل و انتقال بار در محدوده شهري به منظور مديريت مصرف سوخت را فراهم مي‌كند.

طهماسبي تصريح كرد: جلوگيري از قاچاق سوخت و كالا و افزايش رضايتمندي شهروندان از خدمات جا به جايي بار و تأمين حقوق شهروندي در اين حوزه، مديريت تردد خودروهاي باربر، تخصيص سوخت يارانه‌اي و مشوق‌هاي ترافيكي به راهبراني كه براي آنها سند حمل صادر شده است از جمله مزاياي استفاده از سند حمل بار شهري است.

مديرعامل سازمان حمل و نقل بار و كالاي درون شهري شهرداري اصفهان اظهار كرد: اجراي طرح زيست محيطي تردد با اعمال محدويت‌هاي زماني و مكاني خودروهاي باربر، جلوگيري از آسيب به زيرساخت‌هاي شهري و المان‌هاي ترافيكي و افزايش ايمني تردد، تعيين حدود فضاي كسب و كار به جهت حفظ معيشت و ارتقا سطح زندگي فعالان حوزه حمل و نقل بار و توزيع عادلانه بار بين شركت‌ها و رانندگان از ديگر مزاياي اين سند به شمار مي‌رود.

وي ادامه داد: سازمان حمل و نقل بار و كالاي درون شهري شهرداري اصفهان در اجراي مصوبات قانوني شوراي اسلامي شهر و تأكيدات شهردار براي نخستين بار در كشور سند حمل بار شهري يا بارنامه درون شهري را اجرايي كرده است.

تاریخ:
1398/12/28
تعداد بازدید:
256
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.