اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
اميري:
مادي‌هاي شهر احياء و بازسازي مي‌شود

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان گفت: 320 كيلومتر مادي در شهر اصفهان وجود دارد كه يكي از سياست‌هاي شهرداري احياء و بازسازي اين مادي‎ها است.

 حسين اميري اظهار كرد: امسال با توجه به جريان آب در رودخانه زاينده رود در اكثر مادي‌ها شهر آب جاري شد و توانستيم از اين ظرفيت استفاده كنيم، اما در بعضي از مادي‌هاي شهر به دليل ارتباط نداشتن با رودخانه عملا امكان جاري شدن آب در آنها ميسّر نيست.

وي با تاكيد بر ضرورت ساماندهي مادي فتوت، ادامه داد: مادي فتوت در منطقه هشت شهرداري اصفهان واقع شده كه قسمتي از آن در اماكن مسكوني و بخش ديگر در اراضي با كاربري كشاورزي قرار دارد، البته در گذشته اقداماتي براي بازسازي اين مادي انجام شد، اما نيازمند اقدامات بيشتر است.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان خاطرنشان كرد: براي رسيدگي هر چه بهتر به مادي فتوت از يكسو بايد فعاليت‌هاي عمراني و از سوي ديگر احياء فضاي سبز آن انجام شود كه اين اقدامات در دستور كار قرار گرفته و امسال با همكاري شهرداري منطقه پيگيري خواهد شد.

وي با بيان اينكه مادي‌ها علاوه بر اهميت تاريخي و فرهنگي، در طراوت و زيبايي شهر، نقش مهمي ايفا مي‌كنند، گفت: با ايجاد فضاي سبز در حاشيه مادي‌ها، هدايت آب‌هاي سطحي و تغذيه سفره آب‌هاي زيرزميني مي‌توان براي ارتقاء سطح كيفي محلات گام مؤثري برداشت.

اميري تلاش همه‌جانبه براي حفظ مادي‌ها را ضروري دانست و گفت: عواملي از جمله تخريب سردهنه مادي‌ها، تأثير فاضلاب‌ها، ساخت و سازهاي بي رويه، تبديل مسير نهر به جاده، ديواره سازي غير اصولي براي در نابودي انهار و مادي‌ها تأثير زيادي داشته است.

وي با بيان اينكه بايد عملكرد اوليه مادي‌ها و انهار را در سطح شهر اصفهان رونق داد، تصريح كرد: در ابتدا بايد عملكرد آبرساني مادي‌ها و در درجه دوم ارتباط اين شبكه با بخش‌هاي مختلف شهر و نقشي كه در رابطه با بافت و سازمان شهر داشته‌ را احياء كرد.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان با بيان اينكه در مادي نياصرم به منظور مصارف كشاورزي آب به صورت دائمي جريان دارد، خاطرنشان كرد: از زماني كه آب در رودخانه زاينده رود جاري شده آب به صورت نوبتي در مادي‌هاي ديگر جريان دارد به طوري كه در مادي فرشادي از سر دهانه تا چهارباغ، مادي فدن از سردهانه تا خيابان طالقاني، مادي تيران از سردهانه تا محدوده شهرداري منطقه يك، مادي قميش از سردهانه تا محدوده شهرداري منطقه 9 آب به نوبت جريان دارد
تاریخ:
1398/05/14
تعداد بازدید:
147
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.