اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
تسهيلات ويژه براي دانش‌آموزان استثنايي در شهر اصفهان
.

رييس كميسيون حمل و نقل و فناوري اطلاعات شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: به پيشنهاد اين كميسيون و تاييد شورا، شهرداري اصفهان موظف به ارائه لايحه‌اي شد كه طبق آن 30 درصد از كل هزينه سرويس مدارس دانش‌آموزان استثنايي را پرداخت كند.

اميراحمد زندآور در گفت وگو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: كودك استثنايي ابتدا فردي با خصوصيات و صفات انساني است و بعد از آن كودكي با خصوصيات و تفاوت‌هاي استثنايي نسبت به ساير كودكان است؛ همين ويژگي‌ها و خصوصيات است كه معلمان و اوليا بايد خودشان را با آن سازگار كنند.

وي با بيان اينكه در سال تحصيلي 98-99 حدود 1300 دانش آموز استثنايي شهر اصفهان از سرويس مدارس استفاده مي‌كنند، تصريح كرد: به دليل اينكه جابجايي اين قشر از جامعه براي رانندگان دشواري‌هايي همراه دارد، هزينه حمل و نقل آنان 10 درصد بيشتر از هزينه سرويس مدارس كودكان عادي است.

رئيس كميسيون حمل و نقل و فناوري اطلاعات شوراي اسلامي شهر اصفهان، خاطرنشان كرد: به پيشنهاد كميسيون حمل و نقل و فناوري اطلاعات و تاييد شوراي اسلامي شهر اصفهان، شهرداري اصفهان موظف به ارائه لايحه‌اي شد كه طبق آن 30 درصد از كل هزينه سرويس مدارس دانش‌آموزان استثنايي را پرداخت كند.

وي ادامه داد: بر اساس محاسبات انجام شده در اين مرحله حدود 630 ميليون تومان از طرف شهرداري پرداخت خواهد شد.

زندآور گفت: اين موضوع براي اولين بار در مديريت شهري اصفهان اتفاق افتاده است و نشان دهنده توجه شورا و مديريت شهري اصفهان به معلولين به ويژه كودكان استثنايي است
تاریخ:
1398/07/16
تعداد بازدید:
295
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.