اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
همزمان با روز جهاني كودك؛
برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي «محله‌محور» در منطقه 4

مدير منطقه چهار شهرداري اصفهان از سه ويژه برنامه اين منطقه به مناسبت روز ملي كودك خبر داد.

 رضا اخوان در گفت‌وگو با خبرنگار ايمنا با اشاره به برنامه‌هاي ويژه اين منطقه به مناسبت هفته ملي كودك اظهار كرد: يكي از اصولي كه در برنامه ريزي فرهنگي براي منطقه چهار در نظر گرفته شده بحث توسعه محله و توجه به ظرفيت هاي محلات بوده است.

وي با بيان اينكه در اين راستا توانمندسازي اهالي محلات يكي از نكات بسيار مهم و ضروري است، افزود: ترويج مطالعه و تقويت فرهنگ مطالعه به عنوان شاخص‌ترين ضرورت فرهنگي محله درنظرگرفته شده است.

مدير منطقه چهار شهرداري اصفهان گفت: با توجه به اهداف مشخص شهرداري برنامه «كردآباد محله كتابخوان» طراحي شده كه در اين برنامه ابتدا باشگاه‌هاي كتابخواني در مدارس، حسينيه‌ها و مساجد شكل گرفت كه تا كنون حدود 30 باشگاه تشكيل شده و نزديك دو هزار دانش آموز از طرح مطلع و درگير شده‌اند، اين باشگاه‌ها به مدت شش ماه بايكديگر به رقابت مي‌پردازند.

وي افزود: روز چهارشنبه كه با روز جهاني كودك، كتاب و فرهنگ مطالعه مصادف است افتتاحيه برنامه كتابخواني محله كردآباد ساعت 16در اين محله برگزار مي‌شود. اين پروژه در آينده در ساير محله ها نيز برگزار خواهد شد.

اخوان با اشاره به دومين ويژه برنامه در مهرماه، گفت: همزمان با هفته ملي كودك برنامه‌اي ويژه مربيان با موضوع حقوق كودكان و با عنوان «كدام رويكرد تربيتي با حقوق كودك تناسب دارد؟ » روز پنجشنبه هفته جاري در سالن اجتماعات باغ غدير با حضور اساتيد دانشگاه، مربيان و فعالان عرصه تربيت كودكان برگزار مي‌شود. 

وي افزود: همچنين برنامه‌اي روز سه شنبه با مشاركت كانون پرورش فكري كودكان به مناسبت روز ملي كودك در سالن حكمت باغ غدير اين منطقه براي نكوداشت روز جهاني كودك با حضور كودكان عزيز برگزار شده است.

تاریخ:
1398/07/17
تعداد بازدید:
314
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.