اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر
صادقيان تاكيد كرد:
لزوم يكپارچه‌سازي بسترهاي اطلاعاتي براساس نيازهاي شهرداري

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار اصفهان گفت: بسترهاي اطلاعاتي بايد براساس نيازهاي شهرداري اصفهان يكپارچه شود و در قالب داشبوردهاي مديريتي قابل ارائه به مديران ارشد شهري باشد.

 عليرضا صادقيان در گفت‌وگو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: برنامه‌ريزي، طراحي و تدوين فرآيندها در شهرداري به منظور دستيابي به اهداف شهري اميدواركننده شهروندان از مهمترين وظايف معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان به شمار مي‌رود.

وي با بيان اينكه در معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان، اداره‌ها و مديريت‌هايي مختلفي وجود دارد كه وظايف خاصي بر عهده دارند، تصريح كرد: اداره كل سرمايه انساني و اداره‌كل برنامه‌ريزي و بودجه به صورت عملياتي بودجه‌ريزي در شهرداري را در كنار برنامه‌ها انجام مي‌دهد.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار اصفهان افزود: اداره‌كل تحول و نوسازي و بهسازي كه فرايندهاي شهرداري را رصد مي‌كند، مديريت پژوهش و خلاقيت را برعهده دارد.

وي خاطرنشان كرد: ايجاد كميته آينده‌پژوهي و توجه به آينده شهر اصفهان يكي از اهداف اداره‌كل تحول و نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان است و برنامه اصفهان 1400 و 1405 نيز بر همين منوال مي‌چرخد.

صادقيان با بيان اينكه يكي از مديريت‌هاي معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان، اداره هماهنگي امور مناطق و سازمان‌ها است كه ارتباط با سازمان‌هاي بيروني را بر عهده دارد، گفت: سازمان فناوري و اطلاعات شهرداري نيز يكي ديگر از زيرمجموعه‌هاي اين معاونت است كه برنامه‌ريزي، توسعه و رصد فرآيندهاي شهرداري بر عهده اين مجموعه مي‌باشد؛ علاوه بر اين، طرح و تدوين اهداف و مسيرهاي رسيدگي به آن‌ها نيز مطرح مي‌شود.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار اصفهان ادامه داد: در معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان اداره واحدي به نام اداره آمار و GIS فعاليت دارد كه موظف است اطلاعات را گردآوري كرده و به تجزيه و تحليل و سپس ارائه اطلاعات آماري بپردازد.

وي با تاكيد بر اينكه اطلاعات مبناي برنامه‌ريزي است، گفت: آمار بايد بايد صحت داشته باشد تا برنامه‌ها به درستي اجرا شده و با استناد به آن‌ها بودجه تنظيم و در نهايت اهداف محقق شود.

صادقيان اظهار كرد: جمع‌آوري اطلاعات درست، پايه و اساسي براي برنامه‌ريزي اهميت زيادي دارد كه مسئوليت اين كار برعهده معاونت برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان است.  

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار اصفهان با بيان اينكه بسترهاي اطلاعاتي بايد براساس نيازهاي شهرداري اصفهان يكپارچه شود و در قالب داشبوردهاي مديريتي قابل ارائه به مديران ارشد شهري باشد، اظهار كرد: نظام جامع آماري با كمك و همكاري دانشگاه اصفهان تهيه شده و نيازهاي اطلاعاتي شهرداري را براساس فرايندهاي كاري در حوزه‌هاي مختلف احصا مي‌كند؛ سپس نيازهاي اطلاعاتي هركدام از فرآيندها استخراج شده و شاخص‌هايي براي ارزيابي بخش‌هاي مختلف تعيين و تدوين و اطلاعات مورد نياز شاخص‌ها از سامانه‌هاي مختلف در سطح شهرداري استخراج مي‌شود.

وي گفت: نيازهاي اطلاعاتي شاخص مالي در سامانه گردش امور مالي يا به طور مخفف «گام» وجود دارد كه پس از تعيين و تلفيق اين اطلاعات، ارتباط داده‌اي از طريق سامانه يكپارچه مديريت اطلاعات برقرار و داده‌ها در سامانه سيما يكپارچه‌سازي و استانداردسازي مي شود و محاسبه شاخص‌ها و نمايش آن‌ها در قالب داشبوردهاي مديريتي در سامانه "رصا" صورت مي‌گيرد.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار اصفهان، خاطرنشان كرد: اين داشبوردساز در موبايل و بسترهاي تحت وب قابل دسترسي براي مديريت شهري است.

صادقيان با بيان اينكه شهرداري اصفهان در ارائه اطلاعات مكاني پيشتاز است و حرف براي گفتن دارد، افزود: در حال حاضر چهار دستگاه آر. تي. كي. جي. پي. اس در چهار نقطه شهر اصفهان راه‌اندازي شده است كه به صورت 24 ساعته و آنلاين با ماهواره جي. پي. اس در ارتباط هستند و اطلاعات جي. پي. اس را به صورت آنلاين به دستگاه‌هاي كاربران (مهندسان، ارگان‌ها و سازمان‌ها) ارسال مي‌كند.

معاون برنامه‌ريزي و توسعه سرمايه انساني شهردار اصفهان تصريح كرد: نشست‌هاي تخصصي بين ارگان‌ها و سازمان‌هاي مختلف گذاشته شده و تفاهم‌نامه اي طراحي شده تا تمام ارگان‌ها بتوانند در سامانه جامع اطلاعات مكاني سهيم شوند و سپس تمامي ارگان‌ها از اطلاعات يكديگر استفاده كنند تا از دوباره كاري و برداشت‌هاي تكراري جلوگيري شود.

تاریخ:
1398/08/21
تعداد بازدید:
708
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.