اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
«محور گردشگري رهنان» پروژه‌ محرك توسعه منطقه 11 است
مدير منطقه 11 شهرداري اصفهان گفت: يكي از پروژه‌هاي محرك توسعه منطقه 11، محور گردشگري رهنان شامل حمام، مسجد و زورخانه است كه بايد امكانات ديگري همچون طبيب‌خانه، غريب‌خانه، هتل، رستوران و سفره‌خانه هاي سنتي، باغ بستني، باغ گياهان دارويي، خانه لبنيات به آن اضافه شود.

به گزارش خبرنگار ايمنا، حميد اشرفي در هشتمين ملاقات مردمي در منطقه 11 اصفهان اظهار كرد: يكي از پروژه‌هاي محرك توسعه منطقه 11، محور گردشگري رهنان شامل حمام، مسجد و زورخانه است كه بايد امكانات ديگري به آن اضافه شود.

وي اظهار كرد: در بدو آغاز فعاليت در اين منطقه و بررسي شرايط، با توجه به حجم بدهي‌ها و شرايط، گزارشي به شهردار اصفهان پيرامون وضعيت موجود ارايه كرديم و شهردار اصفهان نيز تاكيد بر احياء منطقه را داشتند.

مدير منطقه 11 شهرداري اصفهان با بيان اينكه اجراي پروژه‌هاي شهري با هدف تقويت و تجهيز زيرساخت‌هاي شهري و ارتقاء قلمرو عمومي مورد توجه قرار گرفته است، تصريح كرد: اجراي پروژه‌هاي محرك توسعه نيز در دستور كار اين منطقه قرار دارد.

وي با اشاره به آزادسازي كارخانه روغن نباتي ناز، اظهار كرد: با تلاش‌هاي انجام شده كارخانه‌اي كه 20 سال موجبات نارضايتي ساكنان مناطق دو، هشت و 11 را فراهم كرده و محيط زيست را به مخاطره انداخته بود، آزادسازي شد.

اشرفي ادامه داد: يكي از پروژه‌هاي محرك توسعه منطقه 11، محور گردشگري رهنان شامل حمام، مسجد و زورخانه است كه بايد امكانات ديگري همچون طبيب‌خانه، غريب‌خانه، هتل، رستوران و سفره‌خانه هاي سنتي، باغ بستني، باغ گياهان دارويي، خانه لبنيات به آن اضافه شود.

وي با بيان اينكه محرك‌هاي توسعه‌اي نوعي ارزش‌آفريني را براي منطقه 11 به وجود مي‌آورد و در اين راستا احساس تعلق‌ شهروندان مي‌تواند شرايط را براي پيشرفت مهيا كند، تصريح كرد: در برنامه‌هاي محرك توسعه‌اي كارآفريني جمعي، جذب گردشگرهاي داخلي و خارجي، ايجاد درآمدهاي پايدار براي منطقه، ايجاد مركز فعال براي تعاملات اجتماعي و فرهنگي، فعال‌سازي اقتصاد جامعه و منطقه را در بر دارد.

وي با بيان اينكه يكي از موارد مهم در مسير محرك‌هاي توسعه، كاهش آسيب‌هاي اجتماعي است، اظهار كرد: اين منطقه به دليل مجاورت با مناطق ديگر در شهرستان خميني‌شهر دچار آسيب‌هايي است كه اميدواريم با رهنمودهاي شهردار و معاونان شهردار بتوانيم در بهبود هر چه بهتر وضعيت منطقه گام‌هايي برداريم.

تاریخ:
1398/11/01
تعداد بازدید:
38
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.