اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
هر منطقه اصفهان بايد حداقل يك دفتر تسهيل‌گري داشته باشد
مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان با تاكيد بر ضرورت راه‌اندازي دفاتر تسهيل‌گري در شهر اصفهان، گفت: هر منطقه از شهرداري بايد حداقل يك دفتر تسهيل‌گري داشته باشد.

محمد فيض در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: در راستاي بازآفريني بافت ناكارآمد شهر اصفهان و همكاري و تعامل تمام بازيگران اين امر، راه‌اندازي نهاد توسعه محلي و دفاتر تسهيل‌گري به عنوان يكي از ابزارهاي تسهيل و تسريع در مبحث بازآفريني شهري در دستوركار قرار گرفته است.

وي با تاكيد بر ضرورت راه‌اندازي دفاتر تسهيل‌گري در شهر اصفهان، تصريح كرد: هر منطقه از شهرداري اصفهان بايد حداقل يك دفتر تسهيل‌گري داشته باشد.

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان ادامه داد: اين دفاتر به عنوان حلقه واسط في مابين شهروندان ساكن در بافت و مجموعه مديريت شهري است كه بايد مهارت‌ها، دانش و تخصص لازم را براي برقراري ارتباط موثر و مستمر دارا باشند.  

وي با بيان اينكه دفاتر تسهيل‌گري بايد نسبت به شناخت جامع محله، تعريف انواع پروژه‌هاي بازآفريني، ارتقاء توانمندي‌هاي اجتماعي و اقتصادي ساكنان كه منجر به ارتقاء كيفيت محيط زندگي ساكنين بافت مي‌شود، فعاليت كند، گفت: بايد افراد شاغل در اين دفاتر با ادبيات اين موضوع، شيوه‌ها و روش‌هاي ارتباط با شهروندان، ضرورت تعريف و اجراي پروژه‌هاي نيازمند در بافت‌ها آشنا شوند، از اين رو معاونت شهرسازي و معماري و سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان با همكاري آكادمي شهرسازي ايران در نظر دارد نسبت به تربيت نيروي متخصص در حوزه بازآفريني اقدام كند. 

تربيت نيروي متخصص در حوزه بازآفريني شهري

فيض افزود: در اين راستا از تمام دانش‌آموختگان و دانشجويان سال آخر علاقه‌مند در رشته‌هاي مهندسي شهرسازي، برنامه‌ريزي شهري، طراحي شهري، مهندسي معماري، علوم اجتماعي، اقتصاد شهري و حقوق ثبتي دعوت به عمل مي‌آيد در دوره آموزشي"طرح آموزش نيروي متخصص دفاتر تسهيل‌گري در بافت‌هاي ناكارآمد شهر اصفهان" شركت كنند.

وي با بيان اينكه اين دوره‌هاي آموزشي در هشت سرفصل به متقاضيان آموزش داده مي‌شود و همچنين افراد با تجربه و فعاليت دفاتر فعال شهر اصفهان نيز از نزديك آشنا مي‌شوند، اظهار كرد: هشت سرفصل مورد نظر شامل آشنايي با مفاهيم مشاركت، بازآفريني شهري، بافت‌هاي ناكارآمد شهري، آشنايي با مباحث بستر سازي و نهادسازي، آشنايي با مباحث توانمندسازي اقتصادي ساكنان، آشنايي با مباحث كالبدي، آشنايي با مباحث زمينه سازي و تسهيل حضور نقش آفرينان، آشنايي با مباحث توليد ثروت، آشنايي با مسائل ثبتي و حقوقي در بافت‌هاي ناكارآمد و آشنايي با تجارب دفاتر تسهيل‌گري و خدمات نوسازي در كلانشهرها است.

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان با اشاره به تقويم برگزاري دوره آموزشي "طرح آموزش نيروي متخصص دفاتر تسهيل‌گري در بافت‌هاي ناكارآمد شهر اصفهان"، تصريح كرد: آخرين فرصت تكميل و ارسال فرم مشخصات فردي، آموزشي و اجرايي 30 دي ماه، اعلام اسامي افراد واجد شرايط شركت در دوره، سوم بهمن ماه، آغاز نام نويسي در دوره آموزشي پنجم بهمن ماه، پايان نام نويسي در دوره آموزشي روز هشتم بهمن ماه و آغاز دوره 17 بهمن ماه سال‌جاري است.

وي با اشاره به فرآيند شركت در دوره آموزشي، گفت: متقاضيان نسبت به تكميل فرم‌هاي مربوط به مشخصات فردي، آموزشي و اجرايي خود به صورت آنلاين اقدام خواهند كرد و اسامي نفرات واجد شرايط جهت شركت در دوره مطابق تقويم آموزشي اعلام خواهد شد؛ در ادامه افراد واجد شرايط نسبت به ثبت نام و پرداخت هزينه شركت در دوره اقدام و ثبت نام خود در دوره آموزشي را قطعي خواهند كرد.

فيض تصريح كرد: پس از برگزاري دوره، متقاضيان مورد ارزيابي قرار خواهند گرفت و براساس امتياز كسب شده، نفرات برتر مي‌توانند با تشكيل تيم تخصصي در فراخوان انتخاب مشاور دفاتر تسهيلگري، شركت كنند.

مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: نشاني دبيرخانه طرح جهت كسب اطلاعات بيشتر خيابان ابن سينا-كوچه شماره 18- معاونت برنامه ريزي و پژوهشي سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري اصفهان و شماره تماس: 94-03134484892  داخلي 132 و 133 است.

تاریخ:
1398/11/03
تعداد بازدید:
35
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.