اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
انتخاب برترين‌هاي‌ طراحي سر در براي بازار بين‌المللي گل و گياه ارغوان
مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: برترين‌ آثار مسابقه طراحي سر در ورودي اصلي بازار بين‌المللي گل و گياه ارغوان انتخاب شدند.

محمد مجيري در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: همزمان با آغاز بكار دبيرخانه مسابقه طراحي سر در ورودي اصلي بازار بين‌المللي گل و گياه ارغوان، تعداد 65 اثر به اين دبيرخانه ارسال و ارزيابي آثار در دو مرحله و با هدف انتخاب بهترين آثار در زمينه تمامي كاربرهاي بازار و برجسته كردن مجموعه انجام شد.

وي افزود: قضاوت آثار رسيده را آقايان قانعي، نقوي، قاضي عسگر و خانم‌ها حسين بالام و خالقي‌زاده به عهده داشتند كه در مرحله نخست هشت اثر و در جمع‌بندي آثار از نظر ارائه خلاقيت، غناي حسي و بهره‌وري، محاسبه هزينه اجرا، ارتباط و تناسب بصري سه اثر به مرحله دوم راه يافت.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: پس از نشست داوري با حضور سه منتخب مرحله داوري، هدي هنر دوست، سحر جوادزاده، محمدرضا افتخاري و آرش عزيزيان به صورت مشترك مرحله دفاع از طرح ارائه شده برگزار شد و اثر سحر جوادزاده به عنوان اثر برگزيده مسابقه، اثر هدي هنر دوست رتبه دوم و همچنين محمدرضا افتخاري و آرش عزيزيان رتبه سوم را به دست آوردند.

وي ادامه داد: مراسم تجليل از برترين‌هاي اين مسابقه همزمان با آغاز سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و با حضور مسئولان، هئيت داوري، صاحبان اثر و برگزيدگان برگزار مي شود.

مجيري با بيان اينكه پروژه بازار بين‌المللي گل و گياه ارغوان در زميني به مساحت حدود 14 هكتار طراحي و در دست اجرا است، گفت: در اين پروژه علاوه بر سالن‌هاي عرضه گل‌هاي شاخه بريده، آپارتماني، باغ و باغچه، فضاهاي وابسته به گل و گياه، سالن عرضه ماهي‌هاي زينتي، پرندگان زينتي و سالن گياهان دارويي نيز جانمايي شده است و علاوه بر كاربري بازار و فضاهاي كسب و كار داراي فضاهاي تفرجگاهي نيز است.

وي با اشاره به موقعيت جغرافيايي باغ تندرستي، گفت: باغ تندرستي در شرق اصفهان و با دسترسي مستقيم از بلوار رضوان در زميني به مساحت 14 هكتار واقع شده و كاربري‌هايي شامل سالن‌هاي عرضه گل‌هاي شاخه بريده به مساحت 6400 مترمربع(در حال ساخت)، گل‌هاي آپارتماني و باغ و باغچه و رستوران 11500 مترمربع، ابزار آلات، كود و سم به مساحت 2800 مترمربع(در حال ساخت)، ماهي‌هاي زينتي به مساحت حدودي هفت هزار مترمربع (در دست طراحي)، پرندگان زينتي به مساحت حدودي شش هزار مترمربع (در دردست طراحي)، گياهان دارويي به مساحت 3500 مترمربع، فروشگاه متفرقه وابسته به گل حدود 1700مترمربع، ساختمان اداري و سالن اجتماعات، مسجد، فضاهاي سبز، تفريحي و تفرجگاهي دارد.

تاریخ:
1398/11/03
تعداد بازدید:
96
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.