اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
تمهيدات شهرداري اصفهان در مواقع بحران
مدير بحران و پدافند غيرعامل شهرداري اصفهان گفت: شهرداري اصفهان اقداماتي در راستاي پيشگيري از بحران در مناطق 15 گانه و ناژوان انجام داده است كه برگزاري برنامه‌هاي آموزشي براي شهروندان از جمله اين اقدامات به شمار مي‌رود.

سيدرضا جعفريان‌فر در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: كشور ايران يكي از 10 كشور بلاخيز دنيا است كه با توجه به مخاطرات طبيعي بايد به موضوع پيشگيري اهميت ويژه‌اي داده و اهتمام بيشتري داشته باشيم تا بتوانيم زيرساخت‌هاي شهر را حفظ و منابع انساني را از بلاياي طبيعي حفظ كنيم.

وي افزود: شهرداري اصفهان اقداماتي را در راستاي پيشگيري از بحران در مناطق 15 گانه و ناژوان انجام داده است كه از جمله آنها برگزاري برنامه‌هاي آموزشي براي شهروندان براي پيشگيري و مقابله با مخاطرات طبيعي و انسان‌ساخت بوده است.

مدير بحران و پدافند غيرعامل شهرداري اصفهان با بيان اينكه اطلاع‌رساني جهت ضرورت آمادگي تمام واحدها و ادارات تابعه هرمنطقه شهري، برگزاري منظم جلسات ستاد مديريت بحران منطقه از ديگر اقدامات انجام شده در شهرداري اصفهان بوده است، تصريح كرد: كارگروه‌هاي تخصصي ذيل ستاد مديريت بحران و ابلاغ دستورالعمل‌هاي ابلاغي از وزارت كشور و نهادهاي تابعه تشكيل شده است.

وي ادامه داد: هماهنگي لازم با تمام دستگاه‌هاي امدادي و اقدام با فوريت مديريت سيلاب در حريم رودخانه‌ها، انهار، مادي‌ها و مسيل‌ها و ترميم ديواره‌هاي ساحلي و لايروبي مسيل‌ها، آبروها و مادي‌ها انجام شده است.

جعفريان‌فر اظهاركرد: برگزاري مانورهاي دوره‌اي و ظرفيت سازي براي رويارويي با حوادث محتمل، شناسايي نقاط بحراني در منطقه از منظر آسيب‌پذيري از سيلاب‌هاي احتمالي و رفع مشكلات فني و نواقص شبكه جمع‌آوري و هدايت آب‌هاي سطحي از موارد ديگر در بحث پيشگيري است تا بتوانيم خسارات محتمل از خطرات طبيعي را به حداقل برسانيم.

تاریخ:
1398/11/03
تعداد بازدید:
50
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.