اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
دومين سالن سينما بهمن تا 22 بهمن افتتاح مي‌شود
مدير منطقه 15 شهرداري اصفهان گفت: به مناسبت فرارسيدن ايام الله دهه مبارك فجر دومين سالن سينما بهمن افتتاح مي‌شود.

مسعود قاسمي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: امروزه با توسعه تاثير ارتباطات جمعي و هنر در دنياي كودكان و نوجوانان و كاربرد وسيع آن براي تعليم و تربيت و آموزش، مي‌توان با توليد يك فيلم سالم، مفاهيم متعدد پرورشي و اخلاقي را براي كودكان و نوجوانان مطرح كرد.

وي افزود: سينماي كودك و نوجوان از بدو پيدايش سينما در ايران به صورتي مستقل مطرح نبوده و نتوانسته همپاي رشد و پيشرفت چشمگير سينماي بزرگسال جايگاه مطلوب و شايسته‌اي بيابد.

مدير منطقه 15 شهرداري اصفهان تصريح كرد: ايجاد چنين سالني براي نسل كودك مي‌تواند به عنوان روزنه اميدي تازه در اين عرصه و ايجاد شرايط مطلوب و مناسبي جهت اين قشر باشد كه در آن، كودكان از طريق تماشاي فيلم‌هاي متناسب با سن و سال خودشان، با پديده‌هاي پرشگفت و پرتنوع قرن تازه، آشنا شوند و در همين راستا نيز، لحظه به لحظه، حس كنجكاوي خود را به درستي پاسخ دهند.

وي ادامه داد: سينماي كودك، وظيفه گرما بخشي و شورآفريني به قلب و روح كودكان را بر عهده دارد و با فراهم آوردن مجموعه فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان، آميزه‌اي از شادي، هيجان، سازندگي، نوع دوستي، محبّت و ايثار را براي آنان به ارمغان خواهد آورد.

قاسمي گفت: پس از گذشت يك سال از تاريخ بازگشايي سالن اول سينما بهمن، مديريت منطقه 15 با توجه به بالا بودن تعداد كودكان و نوجوانان در اين منطقه و استقبال خوب شهروندان و پتانسيل منطقه شرق اصفهان و نياز به اكران بيشتر فيلم‌ها، تصميم بر راه‌اندازي سالن دو سينما بهمن با استفاده از بروزترين تجهيزات سينمايي جهت پوشش همه ذائقه‌ها گرفته است.

وي افزود: اين منطقه نيز با داشتن مردمي فعال، متدين و انقلابي و نسل جوان، در همه زمينه‌ها حضور پررنگ و قابل تحسين داشته و توانسته به نحو مطلوبي عمل كند.

مدير منطقه 15 شهرداري اصفهان گفت: دهه فجر همواره فرصتي مناسب براي افتتاح و بهره‌برداري از طرح‌ها و پروژه‌هاي مختلف شهر است تا همزمان با ايام گراميداشت پيروزي انقلاب اسلامي، ثمرات و نتايج تلاش‌ها و اقدامات مسئولان در عرصه‌هاي مختلف به مردم عرضه شود. افتتاح و بهره‌برداري از سالن دو سينما بهمن منطقه با صرف اعتباري افزون بر پنج ميليارد ريال در همين راستا بوده است.

تاریخ:
1398/11/21
تعداد بازدید:
98
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.