اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
مردم از حضور و ازدحام در باغ رضوان خودداري كنند
مديرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان گفت: مردم بايد از حضور و ازدحام در آرامستان باغ رضوان در اين ايام به طور جدي پرهيز كرده و زيارت اموات را به بعد از عبور از بحران كرونا و زمان مناسب ديگري موكول كنند.

احمدرضا مرادي در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: در فرهنگ ايراني اسلامي زيارت اهل قبور به عنوان يكي از اعتقادات فرهنگي و سنت‌هاي ديرينه مورد توجه بوده و هميشه در آستانه سال نو به ويژه پنجشنبه و جمعه آخر سال و اولين روز سال مقيد و پايبند به آن هستيم تا با زيارت اموات، آنان را نيز از فاتحه و خيرات بهره‌مند و در شادي خود سهيم كنيم.

وي افزود: با توجه به شرايط خاص فعلي شيوع ويروس كرونا و با هدف پيشگيري از شيوع بيشتر آن و نظر به اينكه تجمع بر مزار متوفيان، تهديد جدي براي سلامت بازماندگان است ضمن احترام به اعتقادات و سنت‌هاي شهروندان، انتظار مي‌رود مردم از حضور و ازدحام در آرامستان باغ رضوان در اين ايام به طور جدي پرهيز كرده و زيارت اموات را به بعد از عبور از بحران كرونا و زمان مناسب ديگري موكول كنند.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان تصريح كرد: تعطيلي اين سازمان به عنوان يك سازمان خدمات‌رسان امكان‌پذير نيست، زيرا اشخاصي كه بستگان خود را از دست داده و داغدار هستند به ناچار بايد براي انجام مناسك خاكسپاري به آرامستان باغ رضوان مراجعه كنند.

وي با بيان اينكه سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان با هدف حفظ سلامت شهروندان، مراجعه‌كنندگان و افزايش ايمني افراد و بر اساس دستورالعمل‌هاي بهداشتي اقدامات لازم را در خصوص پيشگيري و مقابله با ويروس كرونا و عدم اشاعه اين بيماري را با جديت و اهتمام ويژه به عمل آورده است، گفت: گندزدايي و ضدعفوني تمام فضاها و مكان‌هاي عمومي خودروها و تجهيزات به كار گرفته شده براي حمل، تغسيل، تكفين و تدفين متوفيان به صورت روزانه انجام و همه همكاران و پيمانكاران و مراجعان ملزم به رعايت موازين و اصول بهداشتي بر اساس دستورالعمل‌هاي ابلاغي شده‌اند.

مرادي ادامه داد: در همين راستا از بستگان متوفياني كه ناچار به حضور در آرامستان براي دفن اموات خود هستند، درخواست مي‌شود از برگزاري مجالس ترحيم خودداري كرده و از تجمعات به طور جدي اجتناب كنند.

تاریخ:
1398/12/24
تعداد بازدید:
122
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.