اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
ادامه بلوار فرزانگان تا تقاطع غيرهمسطح آفتاب در اختيار شهروندان قرار گرفت
با حضور شهردار اصفهان و جمعي از معاونين و مديران شهري، پروژه ادامه بلوار فرزانگان تا تقاطع غيرهمسطح آفتاب مورد بهره برداري غير رسمي و در اختيار شهروندان قرار گرفت و مسير رسيدن به فرودگاه اصفهان را تسهيل كرد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه اي شهرداري اصفهان، قدرت اله نوروزي در حاشيه بازيد و بهره برداري غير رسمي از پروژه ادامه بلوار فرزانگان تا تقاطع غيرهمسطح آفتاب، اظهار كرد: امروز 25 اسفند طبق قراري كه با آقاي نوبخت معاون رييس جمهور داشتيم قرار بود اين پل و ادامه بلوار فرزانگان مورد بهره برداري قرار بگيرد اما به دليل وضعيت پيش آمده ناشي از ويروس كرونا در كشور امكان حضور مقامات در اصفهان فراهم نشد.

وي با اشاره به احداث پل آفتاب، تصريح كرد: اين پل قرار بود 10 ماهه به پايان برسد كه سه روز قبل از پايان 10 ماه ساخته شد و به اتمام رسيد و هم اكنون سه ماه است كه اين پل آماده بهره برداري است.

شهردار اصفهان ادامه داد: امروز شاهد بهره برداري از خيابان تابان ادامه خيابان فرزانگان و پل آفتاب در اتوبان شهيد اردستاني به طول 6 و نيم كيلومتر هستيم؛ اين اتوبان از ميدان ورودي شهر دولت آباد به نام شهداي ورزشكار يا ميدان فرزانگان آغاز شده و به انتهاي خيابان آيت الله غفاري ورودي شهر حبيب آباد اتصال پيدا مي كند و از ميدان ورودي شهر حبيب آباد به سمت اتوبان شهيد اردستاني امتداد مي يابد.

وي با بيان اينكه امروز بهره برداري از پل آفتاب و جاده فرزانگان راه را براي رسيدن به فرودگاه و استفاده از جاده اردستاني براي مردم شمال اصفهان و كساني كه از تهران مي آيند بسيار نزديك كرده است، افزود: با احداث اين اتوبان از رفت و آمد كاميون هايي كه از شمال به جنوب كشور و از خيابان هاي بعثت، عاشق اصفهاني، اتوبان شهيد اردستاني، سه راه گلستان، سه راه نقشينه، ميدان عاشق اصفهاني، ميدان جوان، پل شهيدان طياره و ... در اصفهان تردد مي كردند در سطح شهر اصفهان جلوگيري مي شود و رفت و آمد از كليه اين خيابان ها از اين اتوبان انجام مي شود.

نوروزي هزينه اجرايي اين پروژه بدون احتساب آزادسازي ها را حدود 65 ميليارد تومان ذكر كرد و افزود: فضاي سبز به كار رفته در اين پروژه حدود 113 هزار متر مربع است كه اين كار با 83 هزار اصله درخت صورت گرفته است و آبياري اين فضا به صورت قطره اي انجام مي شود.

وي ادامه داد: تقريبا مي توان گفت در 30 سال گذشته بيشترين حجم آزادسازي در اين مسير بوده است. براي احداث اين پروژه بالاي 400 هزار مترمربع زمين آزادسازي شده و بالغ بر 70 ميليارد تومان نيز هزينه آزادسازي آن است.

وي گفت: جا دارد از همه كساني كه در اين راه طي يكسال و هفت ماه گذشته تلاش كردند از جمله معاون مالي اقتصادي شهرداري، معاون عمران شهري شهرداري، مديرعامل سازمان عمران، مديران مناطق 10 و 14 و تمام مديران و كارگراني كه در اين پروژه كار جهادي و شبانه روزي داشتند تشكر ويژه داشته باشم.

شهردار اصفهان تاكيد كرد: هيچ فردي باورش نمي شد كه در يكسال و 7 ماه قبل با وجود مشكلات حقوقي كه در مسير اجراي پروژه براي آزادسازي وجود داشت شاهد بهره برداري از اين پروژه سه ماه پيش از موعد باشيم.

وي ضمن تبريك به مردم اصفهان بابت اجراي اين پروژه، تاكيد كرد: تمام پروژه ها در اين دوره مديريت شهري به خوبي و با دقت و سرعت بالا و حمايت شوراي شهر به هدف نشسته و كارهاي خوبي صورت گرفته است؛ اميدوارم اين كار نيز خدمت شايسته اي به مردم عزيز اصفهان باشد.

نوروزي افزود: افتتاح رسمي از اين پروژه و جاده در يك فرصت مناسب با حضور همه پيمانكاران، مهندسين، كارشناسان، مديريت شهري و استاني و يك مقام رسمي كشوري انجام مي شود.

وي با بيان اينكه اجراي اين مسير باعث كاهش آلودگي و ترافيك مي شود، گفت: بهره برداري از مسير ادامه بلوار فرزانگان تا پل آفتاب با تسهيل دسترسي ها و ايمني مردم گامي براي حفظ جان همه مردمي است كه از اين مسير استفاده مي كنند. همچنين با افتتاح اين اتوبان رفت و آمد شهروندان شاهين شهري به فرودگاه اصفهان تسهيل مي شود.                              

شهردار اصفهان تصريح كرد: اميدوارم اتفاقي كه در اين پروژه رخ داد در پروژه كنار كارخانه قند با نام پل شهيد سليماني نيز به همين شكل ادامه يابد؛ جدول زمانبندي پروژه ها نشان از انجام خوب كارها است و سازمان عمران شهرداري ضمن تعامل با همه دستگاه ها باعث شده تا هر قولي كه به مردم داده ايم قبل از آنكه موعد تحقق پيدا كند.

تاریخ:
1398/12/26
تعداد بازدید:
217
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.