اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۳۹۹ سه شنبه ۱ مهر
آغاز طرح پارك حاشيه‌اي هوشمند در اصفهان از اول خردادماه
معاون حمل ونقل و ترافيك شهردار اصفهان گفت: طرح مديريت هوشمند پارك حاشيه‌اي از روز پنج شنبه يكم خردادماه به‌طور رسمي در مناطق يك، پنج و شش اصفهان آغاز خواهد شد.

داريوش اماني در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: طرح مديريت هوشمند پارك حاشيه‌اي با هدف كاهش بار ترافيك شهري و تخلفات ايستايي از جمله پارك دوبل، صرفه جويي در زمان، عدالت اجتماعي در راستاي استفاده از فضاهاي شهر، رونق كسب و كارهاي مجاور خيابان به دليل فرصت پارك براي افراد بيشتر اجرا مي‌شود.

وي با بيان اينكه مناطق يك، پنج و شش اصفهان، اولين نقاطي است كه طرح مديريت هوشمند پارك حاشيه‌اي در آن اجرا مي‌شود، تصريح كرد: اين طرح در 13 خيابان شمس آبادي، طالقاني، شيخ بهايي، كاشاني، شيخ صدوق مياني و جنوبي، چهارباغ بالا، خيابان توحيد شمالي، مياني و جنوبي، نظر شرقي و غربي و نيكبخت از ساعت هفت صبح تا 21 شب به غير از روزهاي تعطيل اجرا مي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان ادامه داد: با اجرا شدن اين طرح نه تنها ارتباط مالي مستقيم بين پاركبان با راننده قطع مي‌شود، بلكه به تجهيزات هزينه‌ساز و كم‌اثري همچون پاركومتر هم نياز نخواهد بود.

وي گفت: از جمله مزاياي اين طرح هوشمند مي‌توان به توانايي ثبت لحظه‌اي پلاك ماشين، اتصال به ديتا بيس و جريمه متخلف در همان لحظه، امكان مديريت نيم ساعت رايگان اول براي هر پلاك در يك خيابان و در يك روز، امكان اتصال و ارائه سرويس به سامانه تشخيص و صدور جريمه الكترونيك با درصد خطايي نزديك به صفر اشاره كرد.

اماني ادامه داد: در طرح مديريت هوشمند پارك حاشيه‌اي، متقاضيان بايد براي ثبت‌نام و درج مشخصات خودرو در سامانه park.mytraffic.ir اقدام كرده و از سه طريق اصفهان كارت، پرداخت اينترنتي در سايت مربوطه و اپليكيشن  اصپارك نسبت به پرداخت هزينه خود اقدام كنند.

وي با اشاره به اينكه اطلاعات مدت پارك خودرو و هزينه آن توسط خودروهاي مجهز به دوربين كه در طول روز معابر را كنترل مي‌كنند، ثبت و محاسبه مي‌شود و هزينه آن به‌صورت خودكار از حساب شخص در سامانه برداشت خواهد شد افزود: در صورت پرداخت نشدن هزينه، جريمه به صورت آنلاين از طريق ارسال پيام كوتاه به مالك خودرو اطلاع داده مي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهردار اصفهان تاكيد كرد: شهروندان مي‌توانند جهت اطلاعات بيشتر با شماره تماس 34035 و يا آدرس اينترنتي park.mytraffic.ir مراجعه و اطلاعات لازم را دريافت كنند.

تاریخ:
1399/02/31
تعداد بازدید:
989
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.