اصفهان، پایگاه فرهنگ و تمدن اسلامی
۱۴۰۰ جمعه ۱۲ آذر
ميدان مركزي ميوه و تره بار اصفهان به شبكه فيبرنوري مجهز مي‌شود
مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان گفت: بر اساس قرارداد منعقد شده با سازمان فاوا امسال كل ميدان مركزي ميوه و تره بار داراي شبكه فيبرنوري شده تا به شبكه فيبرنوري شهرداري وصل شود.

محمد مجيري در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، اظهار كرد: امسال ميدان مركزي ميوه و تره‌بار به سمت دستيابي به ساختاري مكانيزه، الكترونيك و ديجيتال از هر نظر حركت مي‌كند.

وي تصريح كرد: سال گذشته دوربين‌هاي پلاك خوان در مبادي ورودي ميدان مركزي ميوه و تره بار نصب شد تا پلاك خودروهايي كه از استان‌هاي مختلف و شهرستان‌ها وارد ميدان مي‌شوند، توسط اين دوربين‌ها محرز و ثبت شود.

مديرعامل سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي كشاورزي شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: با اداره كل راه و شهرسازي مذاكراتي شده تا اطلاعات ديتاي بارنامه خودروهايي كه پلاك آنها خوانش شده با گردآوري در يك بانك اطلاعاتي مشخص باشد خودروها با چه ظرفيتي و با چه نوع كالايي وارد ميدان مركزي ميوه و تره بار شده است.

وي گفت: احداث نيروگاه 500 كيلو واتي خورشيدي روي سقف تالار 26 ميدان مركزي ميوه و تره‌بار از ديگر پروژه‌هاي مشاركتي سازمان ساماندهي مشاغل شهري است كه پيگيري‌ها جهت جذب سرمايه‌گذار از سال گذشته آغاز شد و امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.

مجيري با بيان اينكه از فضاي سقف تالار 26 ميدان مركزي استفاده و روي آن پنل‌هاي خورشيدي نصب شده و انرژي خورشيدي توليدي به شبكه برق شهر اصفهان منتقل مي‌شود، اظهار كرد: اين پروژه با مشاركت بخش خصوصي اجرا مي‌شود كه آورده شهرداري فضاي سقف تالار به همراه نيمي از هزينه احداث است و آورده سرمايه گذار نيمي از هزينه احداث و تعميرات نگهداري نيروگاه است.

وي افزود: اين اقدام با اين حجم ظرفيت توليد برق براي نخستين بار در شهرداري‌هاي كلانشهرهاي كشور توسط شهرداري اصفهان در حال انجام است كه مي‌توان از ظرفيت موجود سقف ساير تالارها نيز استفاده كرده و بر اساس برآورد انجام شده يك نيروگاه برق شش مگاواتي خورشيدي ايجاد كرد.

تاریخ:
1399/03/10
تعداد بازدید:
575
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.