اداره كل بازرسي شهرداري اصفهان
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين
نشست مشترك مديركل بازرسي شهرداري اصفهان با مديرعامل و مسوولين سازمان آتش نشاني
.
pastingبه گزارش روابط عمومي اداره كل بازرسي، مديركل بازرسي شهرداري طي نشستي كه با مديرعامل و ساير عوامل سازمان آتش نشاني داشت، ضمن بيان خداقوت، از زحمات همكاران سازمان آتش نشاني تشكر و قدرداني داشت .                  

پس  از آن مديرعامل سازمان آتش نشاني به بحث آموزشي اشاره داشت و خبر از احداث مركز آموزشي چند هكتاري در جنوب شهر داد كه بتواند فضاي خوبي براي نيروهاي كارآمد فراهم كند و در ادامه از اقدامات انجام شده در سازمان نظير نصب كپسولهاي آتش نشاني در تاكسي ها و استفاده از اين پتانسيل به عنوان نيروهاي آتش نشاني افتخاري در سطح شهر اشاره كرد و از ناعدالتيهاي موجود بين آتش نشاني اصفهان و ساير شهرها اظهار ناراحتي نمود. مهندس گلابي در صحبتهاي خود اشاره اي به بحث عرف و قانون داشت و گفت قانون را ميتوان خم كرد و نمي شكند ولي عرف را حتي خم هم نميتوان كرد. مردم به خاطر هر مسئله اي كه عرف شده به آتش نشاني زنگ مي زنند مثلا باز كردن قفل درب و يا گم شدن حيوانات خانگي و يا ابراز خبر دروغ بخاطر سرعت بخشيدن به عمليات و استرس هاي وارده به شهر و مردم... و وقتي حاضر ميشويم مي بينيم خبر خارج از وظايف ماست به طور مثال در خبرهاي زياد خودكشي ها كه وظيفه سازمان تنها مناسب سازي وضعيت حادثه است ، پليس اجتماعي در محل حاضر نميشود و وظايف ايشان را ما انجام مي دهيم حتي نيروي انتظامي بعضا خارج از وقت مي آيند. مهندس گلابي اذعان داشت كه سازمان آتش نشاني نيز   مي بايست در سامانه سراي 8 تعريف و تردد فيزيكي نامه ها حذف گردد. وي يكي از مشكلات شهرسازي را عدم اخذ استاندارد آتش نشاني در ساختمانهاي زير 4 طبقه اعلام داشت و تخلفات شهرسازي مانند اضافه ارتفاع، بالكن و .. را مانع خدمت رساني آتش نشاني دانست.

ايشان در خصوص تعدد دفعات بازديد رايگان گلايه داشته و خواستار بازنگري مصوبات شوراي شهر در اين خصوص شد .

مباحث اضافه ارتفاع ساختمان پس از اتمام كار و خارج از پروانه ساخت، شامل موارد ايمني و آتش نشاني مي گردد كه امكان نصب اطفاع حريق نميباشد. در مباحث طراحي داخلي و نما و مسايل ديگر بايد آتش نشاني نظر دهد مثلا چوبكاري در لابي و يا دو بند و ...

وي اذعان داشت اين موارد بايد در جلسات كارشناسي از حوزه هاي مختلف مطرح و راهكاري تعريف شود تا هم موارد ايمني رعايت و هم شهروندان درگير قوانين نگردند و اگر واقعا راهي ندارد از آتش نشاني در اين موارد استعلام نگردد. در انتها ايشان از همه دوستان تشكر داشت و خواستار چاره انديشي شد .

در ادامه جلسه مهندس حاتمي ، با ارائه پيشنهادي اعلام داشت، حوزه آتش نشاني براي موارد ايمني آتش نشاني در ساختمانها بايدكارشناساني مختص خود داشته باشند و مسووليت تمام موارد را بر عهده گرفته و تاييديه را چون نظام مهندسي ارائه نمايد . ايشان پيرو صحبتهاي مهندس گلابي ، در خصوص موارد ماده صد به سمت تشكيل كميته هاي هم عرض داشتند ونظر ايشان بدينگونه بود كه حتي جريمه هايي در قالب آتش نشاني اخذ كه در رابطه با سالم سازي و ايمن سازي محيط مثلا نصب شير هيدرانت باشد . وي اذعان داشت  شهرسازي بايد در شوراي تخصصي شهرسازي و كميته مشورتي، نماينده آتش نشاني را دعوت و با نظر ايشان تصميم گيري ها انجام شود. در موارد ارجاعي به كميسيون ماده صد نيز بايد ايمن سازي آتش نشاني موارد، بررسي و جرايم تعريف گردد .

 

 

 

 

 

 

 

                    

تاریخ:
1397/09/19
تعداد بازدید:
115
اصفهان، ميدان امام حسين عليه السلام، شهرداري اصفهان
031-32229021-9
اصفهان، ميدان بزرگمهر، ابتداي خيابان بزرگمهر،شوراي اسلامي شهر
031-32672128
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری اصفهان میباشد.