سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان
رونمايي از 4 سامانه نرم افزاري سازمان فاوا شهرداري اصفهان؛ يكپارچه سازي، مديريت بهينه و افزايش شفافيت در مسير هوشمندسازي
.

 مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان با اشاره به مراسم رونمايي از سامانه‌هاي نرم افزاري اين سازمان گفت: امروزه با توجه به فراگيري فناوري‌هاي نوين ارتباطي و اطلاعاتي، شيوه‌هاي عملي اجراي امور به شكل قابل ملاحظه‌اي تغيير كرده، به گونه‌اي كه سازمان‌ها در صورت همسو نبودن با اين جريان فناورانه، قادر به ادامه فعاليت نخواهند بود.

وي افزود: در اين راستا سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان در سال‌هاي گذشته اقدامات مختلفي در خصوص توليد و يكپارچه سازي سامانه‌هاي حوزه‌هاي شهرداري انجام داده كه نتيجه آن افزايش سرعت خدمات‌رساني به مناطق، معاونت‌ها و سازمان‌ها و تسهيل در سياست گذاري، مديريت و تصميم گيري اين حوزه‌ها بوده است.

سيدحميدرضا ابطحي با اشاره به سامانه جامع منابع انساني، گفت: هدف اصلي توليد اين سامانه، پياده سازي و يكپارچه‌سازي سرويس‌هاي منابع انساني شامل تهيه انواع فرم‌ها و گزارش‌ها و تسهيل مديريت يكپارچه اطلاعات و فرايندهاي اين حوزه بوده است.

وي ادامه داد: مديريت اطلاعات پايه، مديريت اطلاعات فردي، مديريت اطلاعات پرسنلي، تشكيلات و ساختار سازماني، مديريت احكام پرسنلي؛ حقوق و دستمزد، بيمه تكميلي، مديريت كاربران و مديريت خدمات رزرو سفر، از جمله زير سيستم‌هاي اين سامانه بوده كه به صورت داخلي توليد و به بهره‌برداري نهايي رسيده است.

وي با اشاره به فاز نخست سامانه مالي- اقتصادي، تصريح كرد: يكي از سامانه‌هاي اصلي و محوري شهرداري كه نقش تعيين كننده‌اي در برقراري ارتباط ميان حوزه‌هاي مختلف و شفاف‌سازي موضوعات مالي را بر عهده دارد، سامانه يكپارچه مالي- اقتصادي است.

مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان اظهار كرد: اهداف اجراي اين سامانه، ايجاد بانك اطلاعاتي، مديريت ثبت و نگهداري و تهيه انواع گزارش از اطلاعات مالي، همچنين خودكار كردن فرآيندهاي مرتبط با عمليات مالي و ارتباط بهنگام با ساير سامانه‌هاي مرتبط در شهرداري است كه به صورت داخلي توليد و در مرحله استقرار است.

وي در خصوص سامانه بازرسي، تصريح كرد: با توجه به نقش حساس اداره كل بازرسي در نظارت بر فعاليت‌هاي افراد و بخش‌هاي گوناگون شهرداري و نياز مبرم به يك سامانه قابل اطمينان براي جمع آوري اطلاعات مربوط به فعاليت‌هاي اين حوزه، نياز به توليد اين سامانه به صورت داخلي، كاملاً احساس مي‌شد.

ابطحي گفت: هدف اصلي توليد اين سامانه، پياده سازي و يكپارچه‌سازي مباحث مربوط به مديريت شكايات، مديريت انتصابات و مديريت تخلفات است و به صورت داخلي توليد و در مرحله استقرار قرار گرفته است.

وي با اشاره به سامانه شهر يادگيرنده، گفت: اين سامانه بر اساس مطالعات تطبيقي انجام شده در آموزشگاه‌هاي معتبر دنيا و نيازِ روز بازار آموزش ايران تهيه شده است.

ابطحي تصريح كرد: هدف از توليد اين سامانه، آموزش مباني و توسعه مفاهيم شهر هوشمند به روش غير حضوري و حركت به سمت پرورش شهروند هوشمند و تحقق شهر هوشمند در اصفهان و ساير شهرهاي استان است.

وي اظهار كرد: اين سامانه با مشاركت شركت دانش بنيان پيشرو انديشه پرداز سي پل و مركز آموزش سازمان فاوا توليد و با نشاني الكترونيكي lcity.ir در اختيار شهروندان قرار دارد.

وي در پايان ضمن قدرداني از تمامي دست اندركاران توليد اين سامانه ها يادآور شد: يكپارچه سازي، مديريت بهينه و افزايش شفافيت در مسير هوشمندسازي از ويژگي هاي اين سامانه ها بوده است.

شايان ذكر است در مراسم  برگزار شده ضمن رونمايي از سامانه هاي "جامع منابع انساني"، "مالي- اقتصادي" و" بازرسي" كه توسط مهندسان و متخصصان داخلي سازمان فاوا توليد شده بود، از سامانه "شهر يادگيرنده" كه به صورت مشترك با همكاري شركت دانش بنيان پيشرو انديشه پرداز سي پل توليد شده بود نيز رونمايي و اين سامانه ها رسماً در اختيار كاربران قرار گرفت.

 

تاریخ:
1398/12/01
تعداد بازدید:
22
منبع: