سال 1398                     رونق توليد
IRT  |   GMT
فارسی | English rss
مديركل اعتبارات بانك مركزي خبر داد: تاریخ: 1398/08/23    
اختصاص 500 ميليارد تومان اوراق مشاركت به مترو اصفهان اختصاص 500 ميليارد تومان اوراق مشاركت به مترو اصفهان
مديركل اعتبارات بانك مركزي گفت: مهمترين راهبرد اعتباري بانك مركزي براي تامين مالي احداث خطوط مترو استفاده از اوراق مشاركت است.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان قطارشهري اصفهان، سيد علي اصغر ميرمحمد صادقي ظهر امروز- پنجشنبه 23 آبان 98- در حاشيه بازديد از ايستگاه زينبيه خط دو متروي اصفهان اظهار كرد: در حال حاضر شرايط استفاده از اوراق مشاركت براي شهرداري‌ها در كشور مطلوب است و قانون بودجه مجوز لازم را صادر كرده است همچنين سازمان برنامه و بودجه و وزارت كشور هماهنگي لازم را با بانك مركزي انجام داده است.

وي تاكيد كرد: شهرداري ها براي تامين منابع مالي احداث خطوط مترو اوراق مشاركت را منتشر مي‌كنند و بانك مركزي نيز قطعاً حمايت‌هاي لازم را انجام مي‌دهد.

مديركل اعتبارات بانك مركزي ادامه داد: با توجه به اينكه پس از استان تهران، كلانشهر اصفهان پُر ترافيك‌ترين شهر كشور بشمار مي‌رود، شرايط ويژه‌اي براي اصفهان در نظر گرفته شده است

وي اظهار كرد: استان‌هاي بزرگي همچون اصفهان به حمايت نياز دارند و بايد زيرساخت‌هاي آنها كامل شود تا در آينده حمل ونقل عمومي با شرايط ايده آل براي شهروندان فراهم شود.

ميرمحمد صادقي با تقدير از تلاش مسئولان اصفهان در زمينه توسعه حمل نقل عمومي، خاطرنشان كرد: در جلسه‌ امروز با مديران شهري اصفهان مقرر شد با هماهنگي وزارت كشور 500 ميليارد تومان اوراق مشاركت مازاد بر اعتبارات تصويب شده قبلي به متروي اصفهان اختصاص يابد.

وي گفت: بانك مركزي در زمينه اعطاي تسهيلات و اوراق مشاركت نهايت همكاري را با شهرداري‌ها دارد و مجوزهاي لازم را صادر مي‌كند؛ به ويژه براي ايجاد زيرساخت‌هاي مترو حساس هستيم و در اين زمينه تاكيد مي‌كنيم.

 

 
!!!f1!!!
!!!f2!!!
!!!f3!!!