لوگو
تاریخ: 1398/04/18    
اهداف كلاني را براي برنامه « اصفهان 1400» ترسيم كرده‌ايم /img/NoImage.jpg
مديرعامل سازمان خدمات موتوري شهرداري اصفهان گفت: در خصوص نقش و جايگاه اين سازمان در برنامه «اصفهان 1400» و دستيابي به برنامه پنج‌ساله شهر اصفهان، اهداف كلاني ترسيم شده است.

حسن نظام‌زاده در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهاركرد: سازمان‌هاي وابسته به شهرداري اصفهان به عنوان بازوي اجرايي شهرداري، نقش به سزايي در تحقق اهداف توسعه شهري دارند.

وي افزود: در ميان سازمان‌هاي وابسته به شهرداري اصفهان، سازمان خدمات موتوري به عنوان برنامه‌ريز و سياست‌گذار در زمينه دستيابي به ماشين‌آلات، دستگاه‌ها و سيستم‌هاي پيشرفته در حيطه خدمات شهري نظير دستگاه‌هاي جاروب و حمل پسماند و فعاليت‌هاي عمراني نظير دستگاه‌هاي خاك‌برداري و همچنين پشتيباني و نگهداري از آنها خدمات ارزشمندي را ارائه مي‌كند.

مديرعامل سازمان خدمات موتوري شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: اين سازمان با عملكرد شبانه‌روزي خود، عملكرد شايسته‌اي در خدمت‌رساني به شهروندان دارد كه گواه آن، رضايت شهروندان از وضعيت نظافت شهر و شادابي فضاهاي شهري در قياس با ديگر شهرها است.

وي با بيان اينكه سازمان خدمات موتوري با تكيه بر توان و ظرفيت ماشين‌آلات و نيز دانش متخصصان خود سعي بر حفظ نظافت شهر و تسريع آهنگ آباداني شهر دارد، افزود: در خصوص نقش و جايگاه اين سازمان در برنامه «اصفهان 1400» و دستيابي به برنامه پنج‌ساله شهر اصفهان، اهداف كلاني ترسيم شده است.

اهداف كلان شهر اصفهان

نظام‌زاده گفت: اهداف كلان شهر اصفهان در برنامه «اصفهان 1400» شامل اعتلاي هويت و ايجاد يك تصوير ملي پويا از شهر، ارتقاء خلاقيت و سرزندگي در فضاي شهري، افزايش بهره‌وري در مديريت منابع و سرمايه‌هاي سازماني و توسعه متعادل و متوازن شهر و بهبود خدمات و زيرساخت‌هاي سازگار با محيط زيست است.

وي با بيان اينكه در ذيل اهداف كلان، اهداف خردي وجود دارد كه بعضي از آنها با وظايف سازمان خدمات موتوري مرتبط است، ادامه داد: افزايش پايداري اكولوژيك و كاهش آلاينده‌ها و رفع ناهنجاري‌هاي محيطي، توسعه زيرساخت‌هاي فناورانه با تأكيد بر كاهش هزينه اجتماعي خدمات شهرداري، ارتقاء سطح فناوري، بهبود فرآيندهاي سازماني و ارزش‌آفريني از داراييهاي نامشهود و ارتقاء سطح سلامت و سطح بهداشت عمومي جامعه با مشاركت شهروندان و نهادهاي مؤثر از جمله اين اهداف به شمار مي‌رود.

مديرعامل سازمان خدمات موتوري شهرداري اصفهان تاكيد كرد: يكي از راهبردهايي كه براي تحقق اهداف فوق، تدوين و در برنامه اصفهان 1400 صورت‌بندي شده، مديريت مصرف انرژي و كاهش آلاينده‌هاي محيطي به ويژه مديريت پسماند با نهادينه‌سازي فرهنگ «بهره‌وري سبز» است كه سازمان خدمات موتوري شهرداري اصفهان با اتخاذ اين راهبرد به عنوان يكي از اصلي‌ترين جهت‌گيري‌هاي آتي خود در جهت تحقق آرمان‌هاي گوناگوني به ويژه ايجاد سرزندگي شهري و توسعه زيرساخت‌هاي سازگار با محيط زيست حركت مي‌كند.

بهره‌وري سبز چيست؟

وي با بيان اينكه بهره‌وري سبز به معناي بكارگيري فناوري‌هاي مناسب و روش‌هاي مديريتي صحيح در راستاي توليد كالاها و خدمات سازگار با محيط زيست در جهت افزايش بهره‌وري و سوددهي است، تصريح كرد: پيشگيري از آلودگي، توليد پاك‌تر و كاهش منابع ورودي و صرفه‌جويي در مواد اوليه، ارتقاء كيفيت خدمات از طريق افزايش مصرف مواد جديدتر و ايمن‌تر، افزايش فرآيندگرايي و اثربخشي توليد و بهبود شرايط كاري سازمان از محورهاي اصلي بهره‌وري سبز است.

نظام‌زاده گفت: بهره‌وري سبز استراتژي انتخاب‌ شده‌اي براي توسعه پايدار محيطي و هدف اصلي آن افزايش بهره‌وري و توسعه اقتصادي اجتماعي است به نحوي كه موجب حفاظت و ايمني محيطي شود.

وي با تاكيد بر اينكه بهره‌وري سبز از ابزارهاي مختلف، فنون و فناوري‌هاي مديريت محيط زيست استفاده مي‌كند تا موجب كاهش تاثير فعاليت سازمان‌ها، كالاها و خدمات آنها بر محيط زيست شود، ادامه داد: ترويج بهره‌وري سبز و حفاظت محيط زيست از مباحث كليدي و اصلي برنامه اصفهان 1400 و برگرفته از سياست‌هاي كلي «محيط زيست» ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري است.

مديرعامل سازمان خدمات موتوري شهرداري اصفهان ادامه داد: در اين سياست‌ها، گسترش اقتصاد سبز با تأكيد بر استفاده از انرژي‌هاي پاك، مديريت پسماندها و پساب‌ها با بهره‌گيري از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي اقتصادي، اجتماعي، طبيعي و زيست‌محيطي و همچنين اصلاح الگوي توليد در بخش‌هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي و بهينه‌سازي الگوي مصرف آب، منابع، مواد و انرژي به‌ويژه ترويج مواد سوختي سازگار با محيط زيست و توسعه‌ حمل و نقل سبز به‌ويژه در كلان‌شهرها كاملاً برجسته شده است.

وي با بيان اينكه سازمان خدمات موتوري با مديريت و بهينه‌سازي ماشين‌آلات خود در حوزه جمع‌آوري پسماند تر، نقش عمده‌اي در ترويج فرهنگ بهره‌وري سبز ايفا مي‌كند، گفت: اين سازمان با اجراي طرح‌هايي نظير بررسي گازسوز كردن خودروهاي مستعد، انتخاب بهترين مسيرهاي جمع‌آوري پسماندتر و نيز نگهداري و تعميرات پيشگيرانه به منظور بهينه‌سازي مصرف سوخت، كنترل شيرابه در ماشين‌آلات حمل پسماند و ... از يك سو گام‌هاي بزرگي در راستاي ارائه خدمات سازگار با محيط زيست برداشته و از سوي ديگر، استفاده از جاروب‌هاي نظافت خياباني و كوچه‌ها و پياده‌روها، مكانيزم‌هاي جدول‌شوي براي شست و شوي جداول خيابان‌ها و جاروب‌هاي مكنده رفيوژها با هدف حفظ زيبايي بصري شهر انجام مي‌شود كه به بهبود سرزندگي محيطي فضاهاي شهر كمك شاياني مي‌كند.

نظام‌زاده خاطرنشان كرد: بكارگيري مكانيزم ديوارشوي براي شست و شوي ديواره‌ها براي نخستين بار در كشور و استفاده از جاروب دلوو با مكانيزم جديد تنظيف منطبق با استانداردهاي روز اروپا براي نخستين بار در اصفهان، نمونه‌هايي از تلاش سازمان براي نوآوري در مكانيزه كردن فعاليت‌هاي خدمات شهري و دستيابي به چشم‌انداز خود يعني «سازماني پيشرو در عرصه شناسايي، بومي‌سازي و به كارگيري تكنولوژي‌هاي مكانيزه شهري به صورت بهره‌ور»  بوده است.

وي افزود: سازمان خدمات موتوري پس از وارد كردن تكنولوژي‌هاي نوين به كشور، با استفاده از تجربه و خلاقيت متخصصان خود و با بهره‌گيري از توان شركت‌هاي دانش‌بنيان، ضمن همكاري با اين شركت‌ها در تلاش است با بومي‌سازي اين فناوري‌ها در داخل كشور، بهره‌وري علمي و اقتصادي خود و در نتيجه سرزندگي اقتصادي سازمان را افزايش دهد.

 
آدرس:خيابان سروش خيابان مصلي كوچه شاهزاده ابراهيم
 سازمان خدمات موتوري شهرداري

 تلفن:34456060
 
بارگذاری چیدمان اولیه