icon
a
وقوع 787 حريق و حادثه در اصفهان
وقوع 787 حريق و حادثه در اصفهان 1398/09/16
سازمان آتش نشاني اصفهان
 
 
 
 
وقوع 787 حريق و حادثه در اصفهان
 
  
 
 

 

     

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان گفت: در آبان‌ماه سال‌جاري 787 مورد حريق و حادثه در شهر اصفهان رخ داده است.

آتشپاد محسن گلابي اظهار كرد: در هشتمين ماه از سال‌جاري تعداد 313 مورد حريق و تعداد 474 مورد حادثه اتفاق افتاده كه با حضور به موقع نيروهاي آتش نشان اطفاء و امدادرساني شده است. وي افزود: در ماه گذشته اپراتورهاي سامانه 125 سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان تعداد 34 هزار و 45 مورد از تماس‌هاي شهروندان را پاسخگو بودند. مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان از كاهش 25 درصدي آمار حريق در شهر اصفهان در يكسال گذشته(مهرماه 97 تا مهرماه 98) خبر داد و گفت: فرهنگسازي و آموزش، همكاري شهروندان و رعايت نكات ايمني باعث كاهش اين آمار شده است.

وي ادامه داد: در تفكيك تماس‌هاي غيرعملياتي مي‌توان گفت تنها 20 درصد تماس‌ها عملياتي و پيشگيري و 50 درصد مزاحمت با تلفن هاي عمومي و رايگان است، همچنين خطاي تماس پنج درصد موارد را شامل مي‌شود.آتشپاد گلابي با بيان اينكه ميزان مزاحمت تلفني كودكان 25 درصد است، گفت: روان‌شناسان معتقدند برخي اختلالات رواني و ضعف‌هاي تربيتي در خانواده‌ها نقش مؤثري در افزايش مزاحمت‌ها از جمله مزاحمت‌هاي تلفني دارد. وي تاكيد كرد: گرايش برخي افراد به مزاحمت و آزار دادن ديگران كه از آن با عنوان «ساديسم» ياد مي‌شود يكي از علت‌هاي اصلي مزاحمت و آزار دادن ديگران است.مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان تصريح كرد: 95 درصد مزاحمان تلفني از مشكلات رواني رنج مي‌برند كه اميدواريم با فرهنگسازي ميزان اين مزاحمت‌ها به حداقل برسد.
 

آدرس ستاد مرکزی:اصفهان،خیابان بزرگمهر،ابتدای خیابان سلمان فارسی، تلفن اداری: 26- 32647620