icon
a
مراقب طوفان‌هاي حادثه‌ساز باشيد
مراقب طوفان‌هاي حادثه‌ساز باشيد 1399/12/25
سخن سخنگوي سازمان در اين خصوص

 

 
 
مراقب طوفان‌هاي حادثه‌ساز باشيد

 

سخنگوي آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان در خصوص انجام اقدامات لازم و احتياط در روزهايي كه بادهاي شديد مي‌وزد، توضيحاتي ارائه داد.

فرهاد كاوه آهنگران در خصوص وزش‌هاي شديد باد هشدار داد و اظهار كرد: با توجه به هشدارهاي هواشناسي در خصوص وزش بادهاي شديد در چند روز آينده قبل از وقوع طوفان نسبت به باز كردن و يا ايمن‌سازي داربست‌ها و پارچه‌ها و بنرهاي نصب شده روي آن اقدام كرده و تا جاي ممكن پارچه‌هاي نصب شده جمع شود و به قسمتي از داربست محكم شود و پس از وقوع طوفان مجدد مثل قبل در همان مكان نصب شود.

وي ادامه داد: همچنين در موقع طوفان يا باد شديد بايد از كار كردن كارگران روي داربست پرهيز شود و مالكان اجراي طرح‌هاي ساختماني بايد بيشتر با توجه به هشدارهاي هواشناسي نسبت به ايمن و پايدارسازي سازه‌هاي ناتمام خود اقدام كنند.

سخنگوي آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: افراد بايد از پارك خودرو زير درختان فرسوده اجتناب كنند، زيرا باد شديد در بسياري موارد باعث سقوط شاخه‌هاي آن‌ها شده و به خودروها خسارات شديدي وارد مي‌كند.

وي با اشاره به لزوم احتياط بيشتر در روزهايي كه بادهاي شديد مي‌وزد، افزود: افراد در روزهاي طوفاني نبايد از كنار ساختمان‌هاي نيمه كاره كه احتمال سقوط اشيا و مصالح وجود دارد عبور كنند، همچنين بايد از پارك كردن خودروها در نزديك ساختمان‌هاي نيمه كاره خودداري شود.

كاوه آهنگران اضافه كرد: از قرار دادن شيشه‌هاي مربا يا ترشي يا هر وسيله قابل سقوط پشت پنجره‌ها و روي لبه بالكن يا پشت بام خودداري شود.

 

 

 

 

آدرس ستاد مرکزی:اصفهان،خیابان بزرگمهر،ابتدای خیابان سلمان فارسی، تلفن اداری: 26- 32647620