icon
a
استقرار آتش‌نشانان در نقاط مختلف شهر اصفهان
استقرار آتش‌نشانان در نقاط مختلف شهر اصفهان 1399/12/25
به منظور جلوگيري از بروز هرگونه حادثه در شب چهارشنبه‌سوري
 

 

استقرار آتش‌نشانان در نقاط مختلف شهر اصفهان

 

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان گفت: به منظور جلوگيري از بروز هرگونه حادثه در شب چهارشنبه‌سوري تمامي نيروهاي آتش نشاني همراه با نيروهاي شيفت‌هاي استراحت فعال خواهند بود.

حسين اميري در گفت و گو با خبرنگار ايمنا، با اشاره به اتخاذ تمهيدات ويژه شهرداري اصفهان براي چهارشنبه آخر سال، اظهار كرد: هر سال عوامل سازمان آتش نشاني از اواخر فصل پاييز در تمامي برنامه‌هاي آموزشي، مانورها، مصاحبه‌ها و بازديدهاي خود، موارد مرتبط با پيشگيري از خطرات و حوادث احتمالي در اين روز را به شهروندان آموزش مي‌دهند به طوري كه خوشبختانه با تلاش زياد و چندين ساله در دو سال گذشته آمار پوشش امدادي حريق و حوادث مرتبط با چهارشنبه سوري در اين سازمان به عدد صفر رسيده است.

وي با اشاره به آماده‌باش سازمان‌هاي زير مجموعه معاونت خدمات شهري در روزهاي منتهي به چهارشنبه آخر سال، افزود: امسال با توجه به شرايط كرونايي كشور، در شرايط بسيار حساسي هستيم و بايد به مراسم چهارشنبه پايان سال، «نه بگوييم» تا همچون دو سال گذشته پايان سال را بدون حادثه طي كنيم.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان اظهار اميدواري كرد: شهروندان با رعايت موارد ايمني، پايان سالي بي‌خطر را در كنار خانواده‌هاي خود بگذرانند.

وي با اشاره به اقدامات سازمان آتش نشاني به منظور جلوگيري از بروز حوادث چهارشنبه سوري در شهر اصفهان، گفت: سازمان آتش نشاني با 25 ايستگاه در سطح شهر و با فراخوان تمامي نيروهاي خود آماده امدادرساني است.

اميري با بيان اين كه تامين ايمني شهر و شهروندان از اولويت‌هاي شهرداري است، گفت: هر ساله سازمان آتش نشاني با برنامه‌ريزي در خصوص ارائه برنامه‌هاي آموزشي، برگزاري مانورها و اطلاع رساني، موارد مرتبط با پيشگيري از خطرات و حوادث احتمالي در چهارشنبه سوري را به شهروندان آموزش مي‌دهند به طوري كه در سال‌هاي 1398 و 1399 آمار پوشش امدادي حريق و حوادث مرتبط با چهارشنبه سوري در سازمان آتش نشاني به صفر رسيده است.

وي ادامه داد: امسال نيز از شهروندان انتظار مي‌رود به منظور حفظ سلامتي و جلوگيري از بروز هرگونه حادثه و همچنين شرايط ناشي از بيماري كرونا به هيچ وجه براي مراسم چهارشنبه آخر سال از منزل خارج نشوند.

معاون خدمات شهري شهردار اصفهان گفت: امسال نيز با وجود همه اطلاع‌رساني‌ها، به منظور جلوگيري از بروز هرگونه حادثه همه نيروهاي آتش نشاني همراه با نيروهاي شيفت‌هاي استراحت در شب چهارشنبه‌سوري فعال خواهند بود.

وي به شهروندان توصيه كرد: در آستانه سال نو روزها را براي همديگر تلخ نكنيم و باعث بروز حادثه نشويم البته امسال نيز به دليل وجود ويروس كرونا سالي متفاوت است.

اميري با اشاره به برخي از مهمترين اقدامات سازمان آتش نشاني در راستاي پيشگيري از حوادث چهارشنبه گفت: تشكيل كميته طرح جامع ايمني، ارائه آموزش‌هاي عمومي به شهروندان و دانش‌آموزان از ابتداي آبان ماه تاكنون، تهيه و توزيع بروشور و DVD، تهيه محتوي 10 برنامه آموزشي از انيميشن تا مستندهاي واقعي و تيزر، هماهنگي و دعوت به همكاري از 10 ارگان مرتبط با چهارشنبه سوري، ارسال دستورالعمل جمع‌آوري ضايعات چوب و مواد بازيافتي قابل اشتعال از سطح شهر، پيش بيني و هماهنگي استقرار 15 دستگاه اطفائيه و 40 نفر نيروي آتش نشان در نقاط پر ترافيك شهر با احتمال ريسك بالاتر بخشي از اقدامات سازمان آتش نشاني به منظور آماده‌سازي و مقابله با هرگونه حادثه احتمالي است.

وي افزود: علاوه بر اين موارد، بسياري از شهروندان در كمپيني مشترك و با گفتن "نه" به رفتارهاي پرخطر در چهارشنبه سوري همواره در تلاش هستند با رعايت توصيه‌هاي ايمني و ترويج آن، خطرات كمتري را براي خود و ساير شهروندان رقم بزنند.

 
  
آدرس ستاد مرکزی:اصفهان،خیابان بزرگمهر،ابتدای خیابان سلمان فارسی، تلفن اداری: 26- 32647620