icon
a
چهارشنبه سوري امسال با شعار "  در خانه بمانيم  "
چهارشنبه سوري امسال با شعار " در خانه بمانيم " 1399/12/25
" در خانه بمانيم "
 

 

چهارشنبه سوري امسال با شعار "  در خانه بمانيم  "

 

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان در خصوص پيشگيري از حوادث احتمالي چهارشنبه سوري توصيه‌هايي را عنوان كرد.

فرهاد كاوه آهنگران در خصوص توصيه‌هاي ايمني سازمان آتش‌نشاني براي پيشگيري از حوادث احتمالي چهارشنبه سوري امسال، اظهار كرد: امسال بايد با شعار "در خانه بمانيم" و ماندن در خانه از شيوع هر چه بيشتر كرونا و بروز حوادث ناگوار پيشگيري كنيم، چرا كه تجمع‌ها مي‌تواند ما را در معرض ابتلا به كرونا قرار دهد.

وي با اشاره به برخي رفتارهاي پرخطر در چهارشنبه سوري، ادامه داد: ساخت، خريد و فروش و استفاده از مواد محترقه، روشن كردن آتش در معابر عمومي و فضاهاي سربسته و نزديكي مواد قابل اشتعال و در وسعت زياد، استفاده از مواد سريع الاشتعال مثل تينر، بنزين و الكل و انداختن قوطي‌هاي پرس شده مانند حشره‌كش، اسپري و گاز فندك در آتش از جمله اقدامات پرخطر و حادثه‌آفرين چهارشنبه سوري است و افراد نبايد اقدام به رفتارهاي پرخطر در چهارشنبه سوري كنند.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: انداختن مواد محترقه و نورافشان و امثال آن به سوي افراد ديگر و داخل حياط منازل و هر جايي كه احتمال حضور فردي در آنجا باشد، بايد خودداري شود تا از آسيب و صدمه به ديگران پيشگيري شود، همچنين از ايجاد كردن ترافيك به هر دليل كه موجب سد معبر شود بايد خودداري كنيم.

وي هدايت كردن افراد به طرف آتش و پريدن هم زمان از دو طرف آتش بدون ديد كافي را يكي از علل مهم بروز حادثه دانست و گفت: افراد نبايد اقدام به شكستن شاخه‌هاي درختان و سوزاندن آن‌ها و روشن كردن آتش روي چمن‌ها كنند تا با رعايت موارد ايمني و توجه جدي به هشدارهاي آتش نشاني روزهاي پاياني سال را با شادي و سلامتي بگذرانيم.

كاوه آهنگران اضافه كرد: افراد بايد با مشاهده هرگونه حريق يا حادثه مراتب را سريعاً با آتش‌نشاني در ميان بگذارند.

 
 
  
آدرس ستاد مرکزی:اصفهان،خیابان بزرگمهر،ابتدای خیابان سلمان فارسی، تلفن اداری: 26- 32647620