لوگو
تاریخ: 1397/11/14    
آزمون سطح بندي مداحان آرامستان باغ رضوان آزمون سطح بندي مداحان  آرامستان باغ رضوان
توانايي مداحان باغ رضوان هرساله در دو بخش شفاهي و كتبي موردسنجش قرار مي¬گيرد

توانايي مداحان باغ رضوان هرساله در دو بخش شفاهي و كتبي موردسنجش قرار مي­گيرد

مديرعامل سازمان آرامستان­هاي شهرداري اصفهان گفت: مداحان آرامستان باغ رضوان، هر ساله براساس آزمونهاي سطح بندي گزينش مي­شوند. مداحان متقاضي با شركت در آزمون و كسب امتيازات لازم مي­توانند در دفتر مداحان و قاريان آرامستان باغ رضوان خدمت كنند.

سيدرضاجعفريان­فر افزود: گزينش مداحان شامل 10 آيتم صداي شخص، آزمون قرآن، رديف­خواني، دعاخواني، مجلس­داري، تحصيلات شخصي، آزمون كتبي مقتل و اطلاعات عمومي، آزمون ادبيات و سابقه ترحيم خواني است و آخرين ملاك هم درجه رضايت­مندي مردم در جلسات اعزامي شخص است.

وي با اشاره به نحوه اطلاع از ميزان رضايت مردم از مداحان گفت: پس از برگزاري هرجلسه از طرف دفتر مداحان باغ رضوان با صاحبان عزا تماس گرفته مي­شود و ميزان رضايت آنها از مداح ارزيابي مي گردد و بستگان متوفي امتيازي از 1 تا 20 به مداح مي­دهند، اين امتياز ثبت مي­شود ومجموعه آن­ها به عنوان درجه رضايت­مندي مردم در سابقه شخص لحاظ مي­شود و هرساله در آزمون به عنوان يكي از آيتم­ها مورد توجه قرار مي­گيرد، همچنين نظرات مردم به مداحان انعكاس داده مي شود تا از عملكرد خود مطلع شوند.

جعفريان­فر با اشاره به آزمون مداحان گفت: براساس هماهنگي­هاي انجام شده آزمون كتبي از كتاب منازل الاخره شيخ عباس قمي و جزوه ادبيات، ششم بهمن ماه در سالن نمازخانه سازمان آرامستان­هاي شهرداري اصفهان برگزار شد .

وي با بيان اينكه آزمون شفاهي 8 بهمن­ماه برگزار مي­شود، افزود: آزمون شفاهي شامل آزمون قرآن، رديف­خواني، دعاخواني و مجلس­داري و نمره صدا با حضور داوران و اساتيد نخبه برگزار مي شود.

مديرعامل سازمان آرامستان­هاي شهرداري اصفهان گفت: براساس مجموع نمرات شفاهي و كتبي، امتياز مداحان مشخص و سطح و كد آن­ها اعلام مي­شود و تا يك سال براساس تعرفه مصوب براي مداحي اعزام مي­شوند.

جعفريان­فر افزود : در سال قبل200 نفر در اين آزمون شركت كردند و در نهايت120 نفر انتخاب شدند و براساس نمرات كسب شده در سه گروه 40 نفري كد 1، كد 2 و كد 3 تقسيم بندي شدند  

ايشان در پايان خاطرنشان كرد: هدف از برگزاري آزمون ها و دوره هاي آموزشي براي مجريان مجالس ترحيم افزايش كيفيت خدمات ارايه شده، نظارت بر عملكرد مداحان و قاريان و افزايش رضايتمندي شهروندان مي باشد.

 
اصفهان ، کیلومتر 5جاده اصفهان - نایین ، سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان
:آدرس


 031-35723030  :تلفـن

 

.تمامی حقوق متعلق به این سایت برای روابط عمومی شهرداری اصفهان محفوظ است