لوگو
تاریخ: 1399/09/24    
همكاري و مشاركت شهروندان لازمه بازگشايي مجدد آرامستان‌ها همكاري و مشاركت شهروندان لازمه بازگشايي مجدد آرامستان‌ها
.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان گفت: لازمه بازگشايي مجدد آرامستان‌هاي شهر همكاري و مشاركت شهروندان است.

احمدرضا مرادي اظهار كرد: سوگ، پاسخ طبيعي، مؤثر و سالم به يك مصيبت و فقدان است؛ فرهنگ سوگواري در جامعه ما با برگزاري مراسم تشييع، خاكسپاري، عزاداري جمعي و مراسم متعدد با حضور اقوام، دوستان و آشنايان موجب برون‌ريزي و تخليه هيجانات منفي مي‌شود و زمينه را براي بازگشت به زندگي عادي فراهم مي‌كند.

وي افزود: در صورتي كه شرايط برون‌ريزي هيجانات منفي فراهم نباشد فرد عزادار، دچار هيجانات منفي و دردناك اندوه، ناراحتي، عذاب وجدان و رنج بسيار زياد مي‌شود.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان تصريح كرد: شيوع ويروس كرونا در كشور موجب شد تا خانواده‌هاي متعددي با مرگ ناگهاني عزيزانشان مواجه و داغدار شوند، اما به دليل شرايط موجود، محدوديت‌هاي زيادي در فرايند تشييع، تغسيل، تدفين و مراسم‌هاي سوم، هفتم، چهلم (و رفت و آمدهاي خانوادگي، اقوام، دوستان، نزديكان و همسايگان) به وجود آمده است.

وي با بيان اينكه سازمان آرامستان‌هاي شهرداري نيز براي برون رفت از شوك از دست دادن فرد متوفا و تجربه سوگ ابراز نشده براي داغ ديدگان، برگزاري مراسم‌هاي سوگواري به صورت محدود و با رعايت تمام اصول بهداشتي و رعايت فاصله فيزيكي براي رفع فرآيند سوگ را مورد توجه قرار داده بود، تاكيد كرد: متأسفانه به جهت بي توجهي و رعايت نكردن موارد بهداشتي توسط تعداد معدودي از افراد و به خطر افتادن سلامت شهروندان و بر اساس مصوبات ستاد مديريت بيماري كرونا، آرامستان باغ رضوان و آرامستان‌هاي محلي تعطيل شد و پذيرش زائران براي زيارت اهل قبور و برگزاري مراسم امكان‌پذير نيست و تنها خدمات مربوط به خاكسپاري با حضور حداقلي افراد انجام مي‌شود.

مرادي گفت: هرچند كه اين تعطيلي نيز با واكنش‌هاي متفاوتي مواجه و بسياري از خانواده‌ها عليرغم غم و اندوه فراوان و دوري از عزيزان از دست رفته خود همكاري‌هاي لازم را با خادمان خود در آرامستان ها انجام و از مراجعه به آرامستان‌ها خودداري كرده‌اند، اما تعداد كمي از افراد با پارك خودروهاي خود در حاشيه خيابان و ورودي‌هاي آرامستان با پاي پياده به زيارت اهل قبور رفتند كه قطعاً اين موضوع مخاطرات زيادي را براي آرامستان‌ها و براي خود آنها به دنبال خواهد داشت.

وي اظهار كرد: از شهروندان انتظار مي‌رود زيارت اهل قبور را به زمان ديگري موكول و از مراجعه به آرامستان ها امتناع و با مشاركت و همكاري با خادمان خود، نقش مثبت و انسان دوستانه‌اي در پيشگيري از شيوع بيشتر اين ويروس منحوس داشته باشند.

مديرعامل سازمان آرامستان‌هاي شهرداري اصفهان خاطرنشان كرد: در صورت عادي شدن شرايط، مراتب به مردم عزيز اطلاع رساني مي‌شود تا به ياري خداوند با آرامش خاطر و بدون نگراني به زيارت اهل قبور و عزيزان از دست رفته خود بروند.

وي ادامه داد: از خانواده‌هاي داغدار و مصيبت ديده نيز درخواست مي‌شود با رعايت شيوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي و استفاده از ماسك و با كمترين نفرات و بسيار محدود براي انجام آئين خاكسپاري به آرامستان باغ رضوان مراجعه و از هرگونه تجمع و ازدحام خودداري و پس از انجام مناسك خاكسپاري سريعاً محل را ترك كنند و همكاري لازم را با مأمورين انتظامات سازمان داشته باشند.

 

روابط عمومي و امورفرهنگي سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان‌

 

 
اصفهان ، کیلومتر 5جاده اصفهان - نایین ، سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان
:آدرس


 031-35723030  :تلفـن

 

.تمامی حقوق متعلق به این سایت برای روابط عمومی شهرداری اصفهان محفوظ است