لوگو
هيچ شكايتي مبني بر خسارت به اموال شخصي رانندگان تاكسي‌هاي اينترنتي در اصفهان ثبت نشده است
هيچ شكايتي مبني بر خسارت به اموال شخصي رانندگان تاكسي‌هاي اينترنتي در اصفهان ثبت نشده است 1398/07/03
....

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني اصفهان گفت: معمولاً بين رانندگان شركت تاكسيراني با رانندگان شركت‌هاي تاكسي اينترنتي اختلافاتي وجود داشته است كه از اختلاف نظر دو وزارتخانه نشأت مي‌گيرد.

به گزارش #پايگاه_خبري_ربيع، به نقل از تسنيم، هادي منوچهري در گفت‌وگو با خبرنگار ما در اصفهان درباره مباحثي كه پيرامون نزاع ميان تاكسي‌هاي اينترنتي و تاكسي‌هاي خط ويژه فرودگاه اصفهان در برخي رسانه‌ها منتشر شده است، اظهار داشت: اختلافي كه در بحث تاكسي‌هاي اينترنتي وجود دارد بين وزارت صنعت و معدن و وزارت كشور است.
وي بيان كرد: مطابق ماده 9 قانون حمل و نقل سوخت، نظارت بر حمل و نقل خودروهاي درون شهري سبك و سنگين به طور كلي با شهرداري‌هاست كه در نتيجه فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي را مطابق اين قانون غيرقانوني اعلام مي‌كند.
مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني اصفهان عنوان كرد: فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي از نظر وزارت كشور و شهرداري‌ها غيرقانوني تلقي مي‌شود اما وزارت صنعت و معدن براي فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي مجوز صادر كرده است، درحالي‌كه با اين‌وجود، هيچ نظارتي بر عملكرد رانندگان و نحوه رسيدگي به شكايت مردم از آن‌ها وجود ندارد، بنابراين موجب مي‌شود اين خلاء قانوني ملموس‌تر شود.
وي افزود: تفاهم‌نامه‌اي بين وزارت كشور و وزارت صنعت و معدن در حال شكل‌گيري است كه پيش‌بيني مي‌شود اين شيوه‌نامه به زودي به ثمر نشسته و اين مشكلات را حل كند، اميدوار هستيم وضعيت ايجاد شده بين رانندگان تعيين تكليف شود و فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي زير نظر شهرداري‌ها قرار گيرد.
منوچهري در ارتباط با شايعه درگيري رانندگان خط ويژه فرودگاه اصفهان و رانندگان تاكسي‌هاي اينترنتي گفت: فرودگاه‌هاي كشور هيچگونه مجوزي براي فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي در محدوده‌‌ بسيار نزديك به فرودگاه صادر نكرده‌اند و اگر تاكسي‌هاي اينترنتي در محدوده تعريف شده فعاليت كنند امكان هرگونه برخورد قانوني با آن‌ها وجود دارد.
وي بيان كرد: رانندگان تاكسي حق هيچگونه برخوردي با رانندگان تاكسي‌هاي اينترنتي را ندارند اما حق شكايت براي آنها محفوظ است و‌ بازرسان سازمان تاكسيراني و واحد‌هاي بازرسي ديگر مي‌توانند به صورت قانوني با متخلفان برخورد كنند.
مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني اصفهان تاكيد كرد: رانندگان تاكسي فرودگاه‌ها حق هيچگونه برخورد شخصي با تاكسي‌هاي اينترنتي را ندارند و فقط مي‌توانند هرگونه تخلف از سوي ديگر رانندگان را به سازمان تاكسيراني گزارش دهند كه در صورت بروز هرگونه درگيري رانندگان باهم، با برخورد سازمان تاكسيراني مواجه مي‌شوند و قانون نيز وظيفه خودش را انجام مي‌دهد.
وي ادامه داد: خوشبختانه هيچ شكايتي از رانندگان مبني بر وارد كردن خسارت به اموال شخصي رانندگان تاكسي‌هاي اينترنتي ثبت نشده است چون بازرس‌ها نيز در محل فرودگاه‌ها حاضر هستند، بنابراين معمولاً برخوردهاي مستقيم رانندگان باهم وجود نداشته است و بازرس‌ها هميشه در محل حاضر هستند تا از برهم خوردن آرامش جلوگيري كنند.


https://t.me/Taxikhabar

نشاني: بزرگراه شهيد آقابابايي-ابتداي خيابان شهيد خزاعي-جنب جايگاه گاز

صندوق پستي:

81991-81983

تلفن:

35688900

فاكس:

35688101

ارتباط با ما:

ارسال كلمه سازمان تاكسيراني        به شماره   10008590

 آدرس سايت:isfahan.ir/taxirani

كانال تلگرامي تاكسي خبر  TAXIKHABAR@