لوگو
تشكيل صندوق حمايتي براي رانندگان تاكسي
تشكيل صندوق حمايتي براي رانندگان تاكسي 1398/10/08
...

 
 
 
 
 
نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي گفت: در بودجه 98 كشور 300 ميليارد تومان اعتبار در رديف بودجه براي بيمه رانندگان تاكسي كشور در نظر گرفته شده بود كه با چانه‌ زني بسيار اين رقم به دو هزار ميليارد تومان افزايش يافته است.

به گزارش خبرنگار ايمنا، ناهيد تاج‌الدين ظهر امروز -شنبه هفتم دي‌ماه 98- در جلسه‌اي با حضور نمايندگان شوراي مشورتي ناوگان تاكسيراني شهرداري اصفهان اظهار كرد: دامنه فعاليت هريك از نمايندگان مردم بسيار وسيع است و در بازه زماني چهار ساله نمي‌توان به تمام مشكلات ورود كرد؛ از اين رو با نمايندگاني از قشرهاي مختلف ارتباط برقرار كرده و براي حل مشكل آنها تا حد توان تلاش كرده‌ايم. همسان‌سازي حقوق بازنشستگان از جمله موضوعاتي بود كه به آن ورود كرده و قانون آن تصويب شد و مرحله به مرحله بايد براي تخصيص بودجه مورد نياز پيگيري‌هاي لازم را انجام دهيم.

وي با بيان اينكه در تاكسيراني ارتباط اوليه با نمايندگان مجلس برقرار نشده است، تصريح كرد: بايد نماينده پارلماني تاكسيراني اصفهان معرفي شود تا مشكلات در قالب قانون‌گذاري رفع شود، زيرا قانون‌هاي تاريخ گذشته امكان رفع مشكلات را ندارد.

نماينده مردم اصفهان با اشاره به منابع درآمدي تاكسيراني گفت: در لايحه بودجه 98 تخصيص اعتبار مناسب براي بيمه تاكسيراني‌هاي كشور مطرح شد و در حال حاضر نيز در فصل بودجه‌ريزي سال 99 پيگيري‌هاي لازم انجام شده است؛ البته بيشتر مشكلات ناشي از مسائل اقتصادي است زيرا شرايط اقتصادي كشور خوب نيست، اما بايد پيگيري و چانه‌زني انجام داد تا مشكلات برطرف شود.

تاج‌الدين با اشاره به موضوع بيمه رانندگان تاكسي تأكيد كرد: بيمه رانندگان تاكسي به نوعي بيمه‌اي حمايتي است كه 50 درصد حق بيمه توسط دولت و 50 درصد باقيمانده توسط رانندگان پرداخت مي‌شود و سالانه بايد بودجه مورد نياز در نظر گرفته شود. در بودجه 98 كشور 300 ميليارد تومان اعتبار در رديف بودجه براي بيمه رانندگان تاكسي كشور در نظر گرفته شده بود كه با چانه‌زني بسيار اين رقم به دو هزار ميليارد تومان افزايش يافت؛ البته رئيس سازمان تامين اجتماعي كشور پيشنهاد داده سه هزار ميليارد تومان براي بيمه رانندگان تاكسي نياز است، اما اينكه چه ميزان رديف اعتباري در بودجه لحاظ شود، تلاش مي كنيم در كميسيون اجتماعي مجلس حداكثر بودجه در نظر گرفته شود.

وي تصريح كرد: براي بودجه سال آينده نيز جلساتي با رئيس سازمان تأمين اجتماعي برگزار شد تا مشكل بيمه رانندگان برطرف شود. از سال 94 تاكنون بيمه جديدي براي رانندگان تاكسي صادر نشده و اين به معناي آن است كه اعتبار وجود داشته، اما مشخص نيست كجا هزينه شده است؛ از اين رو در شرايط فعلي كه فصل بودجه‌ريزي است بايد حساسيت‌ها افزايش يابد.

نماينده مردم اصفهان ادامه داد: بودجه مجلس انقباضي و براساس اقتصاد مقاومتي در حال تدوين است، بنابراين بايد مراقبت كنيم كه رديف بودجه بيمه رانندگان حذف نشود. در خصوص استفاده تاكسي‌ها از مسير BRT بايد كارشناسي‌هاي ويژه انجام و نتيجه‌گيري نهايي اعلام شود و اگر در حال حاضر اين طرح در شهرهاي مشهد يا شيراز اجرا شده بايد طرح مورد نظر تهيه و به شوراي شهر ارائه شود.

تاج الدين با اشاره به ارائه تسهيلات وام براي رفع مشكلات رانندگان تاكسي گفت: سهميه پرداخت تسهيلات بين يك تا دو ميليون تومان با نرخ سود چهار درصد در نظر گرفته شده كه ميزان سهميه براساس توافق انجام مي‌شود.

وي با تأكيد بر تشكيل صندوق حمايت براي رانندگان تاكسي اظهار كرد: تشكيل صندوق حمايت از رانندگان، گامي ارزشمند براي رفع مشكلات اين افراد به شمار مي‌رود.

نماينده مردم اصفهان در پاسخ به نارضايتي رانندگان تاكسي از فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي گفت: با رشد و توسعه شهرها فعاليت تاكسي‌هاي اينترنتي امري اجتناب‌ ناپذير است و نمي‌توان با آن مقابله كرد؛ از اين رو قرار شد اين شركت‌ها زيرمجموعه تاكسيراني فعاليت كنند و براساس مصوبه وزارت كشور يك و نيم درصد از درآمد خود را به شهرداري پرداخت كنند تا بخشي از آن به رانندگان اختصاص يابد/


روابط عمومي واطلاع رساني سازمان مديريت ونظارت برتاكسيراني شهردار ي اصفهان .

نشاني: بزرگراه شهيد آقابابايي-ابتداي خيابان شهيد خزاعي-جنب جايگاه گاز

صندوق پستي:

81991-81983

تلفن:

35688900

فاكس:

35688101

ارتباط با ما:

ارسال كلمه سازمان تاكسيراني        به شماره   10008590

 آدرس سايت:isfahan.ir/taxirani

كانال تلگرامي تاكسي خبر  TAXIKHABAR@