لوگو
سهميه سوخت تاكسي‌هاي فرودگاه افزايش مي‌يابد
سهميه سوخت تاكسي‌هاي فرودگاه افزايش مي‌يابد 1398/10/17
....


مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان گفت: سهميه سوخت تاكسي‌هاي فرودگاه در سهميه ماه جاري افزايش خواهد يافت.

 

هادي منوچهري در گفت و گو با خبرنگار ايمنا اظهار كرد: در فرودگاه شهيد بهشتي اصفهان 170 دستگاه خودروي تاكسي آريو غير گازسوز فعال است كه تخصيص سهميه سوخت آن‌ها برابر با ساير خودروها در نظر گرفته شده بود، در حالي‌كه اين خودروها در فاصله 30 تا 40 كيلومتر از شهر براي تردد به داخل شهر مسير زيادي را طي مي‌كنند و سهميه سوخت آن‌ها جوابگوي نياز آنها نبود كه خوشبختانه با مذاكرات انجام شده دغدغه رانندگان اين تاكسي‌ها نيز رفع شد.

 

وي افزود: با توجه به افزايش سهميه سوخت تاكسي‌هاي فرودگاه، رعايت نكردن نرخ مصوب توسط هر ناوگان تاكسيراني اعم از فرودگاه‌ها يا شهري تخلف محسوب مي‌شود.

 

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان از واريز مابه‌التفاوت سهميه سوخت آژانس‌هاي تحت پوشش تاكسيراني خبر داد و گفت: تاكنون پنج هزار نفر از رانندگان مابه التفاوت 120 ليتر اضافه سوخت خود را روز يازدهم دي‌ماه از طريق كارت‌هاي سوخت دريافت كردند.

 

وي ادامه داد: از مجموع 8500 نفري كه در اصفهان سرويس مدارس را انجام مي‌دهند، پنج هزار نفر روز دهم دي‌ماه مابه التفاوت 120 ليتر اضافه سوخت خود را از طريق كارت‌هاي سوخت خود دريافت كردند كه از طريق جايگاه‌هاي بنزين مي‌توانند از مبالغ واريز شده استفاده كنند.

 

مدير عامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان با بيان اينكه حدود سه هزار و500 نفر از رانندگان سرويس مدارس شامل دو دسته موفق به دريافت اعتبار خود نشدند، تصريح كرد: يك دسته رانندگان سرويس مدارس از روز آغاز طرح نسبت به ثبت نام خود در سامانه سپند اقدام نكردند كه مي‌توانند در روزهاي آينده با هماهنگي شركت طرف قرارداد نسبت به ثبت‌نام دقيق در اين سامانه اقدام كنند تا در تاريخ 10 بهمن‌ماه مابه‌التفاوت ريالي تعلق گيرد.

 

وي ادامه داد: بخشي ديگر از رانندگان به دليل نقص مدارك مابه‌التفاوت ريالي سوخت خود را دريافت نكردند، از اين رو مدارك رانندگان كه از سوي ناجا، ثبت احوال يا بانك تاييد نشده است پس از رفع نواقص سهميه سوخت به حساب آنها واريز خواهد شد.

 

منوچهري تصريح كرد: در خصوص وضعيت آژانس‌هاي مسافربري نيز افرادي كه ثبت نام آنها كامل بوده، مابه التفاوت ريالي خود را 10 ديماه دريافت كردند، اما افرادي كه نقص مدارك داشتند از طريق پيامك در جريان موارد قرار مي‌گيرند تا ما به‌التفاوت ريالي سهميه سوخت خود را در تاريخ 10 بهمن‌ماه دريافت كنند.

 

وي با اشاره به موضوع بيمه رانندگان تاكسي تصريح كرد: از سال 89 براساس تعهد دولت قرار بود نيمي از حق بيمه رانندگان تاكسي توسط دولت و نيم ديگر توسط راننده پرداخت شود؛ از اين‌رو سايت مربوطه براي ثبت‌نام رانندگان باز شد، اما پس از مدت كوتاهي به دنبال بدحسابي دولت در پرداخت سهم خود، مشكلات زيادي به وجود آمد و سازمان تأمين اجتماعي پس از صدور اخطارهاي مختلف در سال 94 اجازه ثبت‌نام رانندگان جديد را نداد.

200 هزار نفر راننده تاكسي غير واقعي حذف مي‌شوند؟

 

وي اظهاركرد: از سال 94 تاكنون هيچ راننده‌اي براي بهره‌مندي از بيمه، موفق به ثبت‌نام نشده است، از اين‌رو به اتحاديه تاكسيراني كشور پيشنهادي ارائه شد مبني بر اينكه 200 هزار نفر كه به صورت غيرقانوني در سايت ثبت‌نام كرده، اما راننده نبودند را حذف و به جاي آن 200 هزار نفر راننده حقيقي را ثبت نام كنند، اين در حالي است كه شوراي عالي امنيت ملي با اجراي اين طرح مخالفت كرد؛ به همين دليل به دولت پيشنهاد مي‌دهيم 200 هزار نفر راننده غير واقعي به صورت مرحله‌اي حذف و رانندگان جديد جايگزين آنها شوند.

 

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان با اشاره به پروژه نوسازي و بهينه‌سازي ناوگان تاكسيراني اصفهان، تصريح كرد: در اين راستا هماهنگي لازم با ايران خودرو، بانك عامل، مراكز اسقاط خودرو، جمع‌آوري، پايش و طبقه‌بندي اطلاعات ناوگان فرسوده انجام و با تعريف ساختار و پروسه اجرايي طرح، اطلاع‌رساني طرح قبل و حين اجرا صورت گرفته تا خدمات خوبي به مالكان تاكسي‌هاي فرسوده ارايه شود.

 

وي گفت: با توجه به شرايط فرسوده بودن بيش از سه هزار خودرو ناوگان تاكسيراني اصفهان و مخاطرات زيستي براي شهروندان از ماه‌ها قبل طرحي توسط سازمان به مديريت شهري اصفهان ارايه شد تا از طريق تسهيلات بسيار كم‌بهره نوسازي ناوگان آغاز شود.

 

منوچهري ابراز اميدواري كرد: با توجه به مذاكرات صورت گرفته شهرداري و معاونت حمل و نقل با مسئولان ارشد ايران خودرو، تا پايان دي‌ماه سال‌جاري و مصادف با رويدادهاي حمل و نقل و ترافيكي، شاهد آغاز نوسازي ناوگان تاكسي  هزار دستگاه خودرو در مرحله نخست با ارايه تسهيلات به ميزان 50 ميليون تومان براي هر تاكسي با سود 18 درصد خواهيم بود كه تنها چهاردرصد سود توسط رانندگان و مابقي سود توسط شهرداري پرداخت مي‌شود.

 

وي افزود: شهرداري با انجام پروژه نوسازي ناوگان تاكسي جزء معدود مديريت‌ها در سطح استان‌ها خواهد بود كه حاضر شده بدون استفاده از منابع دولتي كه جزء وظايف ذاتي وزارت كشور است و با بودجه خود به جهت اهميت موضوع نوسازي ناوگان و زيست سالم شهروندان، اقدام به اجراي اين طرح كند.

 

روابط عمومي واطلاع رساني سازمان مديريت  ونظارت بر تاكسيراني شهرداري اصفهان

taxikhabar@

نشاني: بزرگراه شهيد آقابابايي-ابتداي خيابان شهيد خزاعي-جنب جايگاه گاز

صندوق پستي:

81991-81983

تلفن:

35688900

فاكس:

35688101

ارتباط با ما:

ارسال كلمه سازمان تاكسيراني        به شماره   10008590

 آدرس سايت:isfahan.ir/taxirani

كانال تلگرامي تاكسي خبر  TAXIKHABAR@